Facebook Google+ Twitter

Michał Czachowski i słynna śpiewaczka sufi Anandita Basu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-29 09:36

Tradycyjne dźwięki Europy i Azji w aranżacji Michała Czachowskiego i charyzmatycznej pieśniarki Anandity Basu w okolicznościach jednego z najpiękniejszych regionów Włoch. Zobacz klip do drugiego singla!

LINK DO VIDEO KLIPU „KINNA SOHNA”
https://www.youtube.com/watch?v=bX2pkf4Q46Y&feature=youtu.be



Michał Czachowski, autor słynnego projektu „Indialucia”, prezentuje teledysk do drugiego singla promującego „Acatao” – najnowszą płytę artysty, której premiera odbyła się w październiku 2014 r. „Kinna Sohna” to jeden z największych przebojów legendy śpiewu qawwali Nusrat Ali Fateh Khan'a, najbardziej niezwykłej postaci spośród współczesnych wokalistów Wschodu. W tym utworze usłyszymy zestawienie tradycyjnych instrumentów i rytmów z Europy i Azji oraz wokal niezwykle charyzmatycznej pieśniarki pochodzącej z Kalkuty – Anandity Basu. Ekspresja i improwizacja wokalna typowa dla qawwali zostaje podparta fakturą harmoniczną gitar w stylu rumby flamenco, tak popularnej dziś na całym świecie.

W realizacji klipu udział wzięli: nagradzana na światowych festiwalach (Woman Behind the Camera i The English Heritage Angel Award) reżyserka Rosa Karo - autorka filmu „The Italian Key” (doceniony m.in. na Feel Good Film Festival oraz Las Vegas Film Festival) oraz fiński operator filmowy Ville Tanttu. Zdjęcia wykonano w jednym z najpiękniejszych regionów Włoch – Val Borbera. Do nagrań zostały wybrane dwie lokalizacje - wzgórze San Fermo na styku Piemonte i Ligurii oraz opuszczony XVIII wieczny kościółek w jednej z malowniczych górskich wiosek.

O artyście:
Międzynarodowy projekt Michała Czachowskiego to jedna z najbardziej znanych grup grających muzykę typu World Music Fusion. Jednocześnie to pierwszy zespół, który nieprzerwanie od 1999 roku łączy muzykę Indii z flamenco. Wśród krajów, w których zespół zagrał koncerty są między innymi: USA, Rosja, Indie, Meksyk, Oman, Singapur, Turcja oraz niemal wszystkie kraje europejskie.

Pierwsza płyta Michała Czachowskiego Indialucia odniosła wielki sukces na arenie międzynarodowej zaś najnowsze dzieło artysty już znalazło się w zestawieniu płyt roku dziennikarzy Gazety Wyborczej.

Link do pierwszego singla artysty – „Nandi”, gościnnie Leszek Możdżer
https://www.youtube.com/watch?v=rTOQ_CqSCgA

Indialucia Facebook Fanpage:
https://www.facebook.com/Indialucia?fref=ts

Indialucia Official website:
http://www.indialucia.com/
( )

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.