Facebook Google+ Twitter

Michał Ficek zajął 3. miejsce w Krokowej w Lang Team Maratonie!

W weekend Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wystartował w Lang Team Maratonie w Krokowej. Na urokliwej trasie nadmorskiej gminy Krokowa Michał Ficek po zaciętej rywalizacji uplasował się na 3. miejscu.

 / Fot. Maciej ZabłockiKrokowa to nadmorska miejscowość znajdująca się 20 kilometrów od Władysławowa. Trasa tegorocznego maratonu przebiegała terenami leśnymi wokół Góry Zamkowej. Zawodnicy startujący w wyścigu poruszali się głównie leśnymi ścieżkami, za wyjątkiem początku i końca trasy, gdzie kolarze jechali drogą asfaltową. Najbardziej wymagający okazał się odcinek środkowy, a to za sprawą licznych podjazdów i zjazdów. Michał Ficek wystartował na dystansie Grand Fondo liczącym 86 km. Poniżej komentarz zawodnika Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który opisuje swoje wrażenia ze startu w Lang Team Maratonie w Krokowej.


Komentarz Michała Ficka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (3. miejsce w Krokowej w Lang Team Maratonie, 3:07:48)


Na wyjazd do Krokowej zdecydowałem się ze względu na brak innych wyścigów w tym terminie i chęć urozmaicenia kalendarza startów. W górach bywam praktycznie co tydzień, natomiast morze ostatni raz widziałem kilka lat temu. Doskonała okazja do połączenia przyjemnego (ścigania) z pożytecznym (wdychanie jodu i peeling stóp na plaży), nawet jeśli cały wyjazd trwa tylko 2 dni. Profil trasy w Krokowej zdecydowanie nie był moim wymarzonym, jednak na każdym wyścigu daję z siebie 100%. Nie inaczej było tym razem i mimo bardzo mocnej obsady starałem się cały czas kontrolować rywalizację. Na drugiej rundzie uformowała się czołowa grupa, w której kręcili ze mną Wojtek Halejak i Mariusz Kozak z JBG2. Odczepienie wagonika VW z czerwonego pociągu nastąpiło dopiero na ostatnim podjeździe kilka kilometrów przed metą, kiedy musiałem uznać wyższość chłopaków z Gliwic (dzięki za jazdę i gratulacje!). W międzyczasie nad trasą przeszła solidna ulewa, która utrudniła rywalizację i skutecznie upośledziła działanie mojego roweru. Mimo to nie mogę być niezadowolony z przebiegu rywalizacji, jak i spędzonego nad morzem czasu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.