Facebook Google+ Twitter

Michał Kamiński nie będzie wiceprzewodniczącym PE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-15 08:42

Michał Kamiński na pocieszenie otrzymał stanowisko szefa frakcji konserwatywnej. Timothy Kirkhope, który dotychczas stał na jej czele, zrezygnował i oddał miejsce Polakowi.

Tak kończy się bratobójcza walka wewnątrz grupy konserwatystów. Polski deputowany był niemal pewny, że będzie wiceprzewodniczącym Parlamentu, bo był oficjalnym kandydatem swojej grupy.

Nieoczekiwanie jednak jego kolega z grupy konserwatystów pokrzyżował mu plany. Brytyjczyk Edward McMillan-Scott sam zgłosił swoją kandydaturę, wbrew ustaleniom partyjnym, uzyskał większe poparcie niż Michał Kamiński i to on zasiądzie w prezydium Parlamentu. Po głosowaniu polski deputowany był niepocieszony. - Zdarza się wszystko, szkoda, tak się złożyło, takie są wyniki głosowania i trudno mi je kwestionować. Niewielką ilością głosów, ale przegrałem - mówił Michał Kamiński.

Niespełna dwie godziny po przegranym głosowaniu okazało się, że w ramach rekompensaty Polak stanie na czele grupy konserwatywnej. Dotychczasowy jej przewodniczący Timothy Kirkhope zrezygnował i oddał mu miejsce. Natomiast Brytyjczyk, który złamał ustalenia partyjne i skutecznie zawalczył o fotel wiceprzewodniczącego został wyrzucony z frakcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.