Facebook Google+ Twitter

Michał Kamiński o PiS: Który reżim finansuje swoją opozycję?

Michał Kamiński, niegdysiejszy czołowy aktywista PiS patrzy dzisiaj na partię i prezesa krytycznie.

 / Fot. Bartek Syta/PolskapresseMówił o tym szeroko w rozmowie z Moniką Olejnik, w Radiu Zet przytaczając argumenty z okresu wcześniejszego PiS oraz z wydarzeń najnowszych. Jako były spin-doktor tej partii, a dziś członek PJN, Michał Kamiński ocenia, że jest rzeczą oczywistą, że niedawna strategia wyciszenia się prezesa i nowego PiS, który koncentruje się na sprawach merytorycznych - legła w gruzach. Wystarczył jeden artykuł prasowy, żeby prezes Jarosław Kaczyński nie był w stanie powstrzymać się od wygłaszania, najdelikatniej mówiąc, pochopnych sądów.

Według niego - oskarżanie kogoś, o zamordowanie polskiego prezydenta, bez dowodów - stawia pytanie, które zapewne już padło wiele razy: "co by było, gdyby Jarosław Kaczyński tego dnia był premierem"? Dziś, jako lider opozycji dysponuje wyłącznie słowem i trybuną sejmową -
czytamy w serwisie radiozet.pl. Ale, "co by było, gdyby ten pan był wtedy premierem, kiedy dysponowałby nieporównanie większym (…) wachlarzem narzędzi?", po prostu całym aparatem władzy państwa - pyta Kamiński

"Jeżeli partia jest zbudowana wokół tego, że zamordowano polskiego prezydenta, a na cały naród czeka zgraja złoczyńców, to jest sytuacja wojny partyzanckiej" - stwierdził w Radiu ZET, komentując retorykę PiS.

Jego zdaniem, "kolejnym krokiem będzie to, że niektórzy ogłoszą oddziały partyzanckie, które będą zakładać w lasach". "To jest ta logika okupowanej Polski" - dodał europoseł. Pytany w tym kontekście przez Monikę Olejnik, co wyjdzie ze związku ONR i Młodzieży Wszechpolskiej? Czy Artur Zawisza jest na tyle charyzmatycznym rycerzem, żeby stworzyć jakieś mocne ugrupowanie? Odpowiedział szerszym wywodem na ten temat, z uzasadnieniem przeczącym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie ma pan całkowitą rację. Nikt nie dba o rozwiązanie problemów. Obojętnie kto wymieni ekipę Tuska to one pozostaną. Żeby nikogo nie obrażać to powiem tylko, że Kamiński wiele zawdzięcza Kaczyńskiemu, bez niego byłby już teraz jednym z obywateli. Szkoda, że ma tak ulotną pamięć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie słuchaj pan,-dla mnie jak coś nie smakuje to nie jem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.