Facebook Google+ Twitter

Michał Kleiber krytykuje ekspertów Antoniego Macierewicza

Przyjaciel Lecha Kaczyńskiego, Michał Kleiber nie jest zwolennikiem działań Prawa i Sprawiedliwości w sprawie katastrofy smoleńskiej

Kleiber przede wszystkim ma zastrzeżenia do działalności Antoniego Macierewicza oraz jego ekspertów. Krytykuje ich za nazywanie katastrofy smoleńskiej, zamachem. Twierdzi, że żaden naukowiec nie mając mocnych dowodów nie może stawiać tak możnego oskarżenia. Szafowanie tym terminem wiąże się z sugestią, iż polski rzad dokonał zbrodni. I jest to bardzo niebezpieczne dla porządku demokratycznego w państwie.

Kleiber uważa, że zrezygnowanie z agresywnej retoryki przez ekspertów Macierewicza jest niezbędne dla zakończenia wojny polsko- polskiej.

Kleiber ma również zastrzeżenia do strony rządowej; zarzuca jej, że z lekceważeniem traktuje część społeczeństwa, która nie wierzy w oficjalną wersję wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

A ta grupa systematycznie się powiększa. Niedawno TVP podała sondaż, z którego wynika, iż połowa społeczeństwa nie wierzy w ustalenia komisji Jerzego Millera. Według Kleibera te wyniki nie wróżą Polsce niczego dobrego.


Michał Kleiber był dzisiaj gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Jeden na jeden".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.