Facebook Google+ Twitter

Michał Kościuszko i plany startów w RSMŚ JWRC

W styczniu tego roku Michał Kościuszko związał się umową sponsorską z firmą Suzuki Motor Poland. Dzięki temu jego plany startowe na rok 2009 obejmują sześć eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata JWRC.

Przekazanie kluczyków przez Harumichi Uto (prezesa Suzuki Motor Poland) w ręce Michał Kościuszko / Fot. Ciszewski PRMichał Kościuszko (kierowca): – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będę miał okazję współpracować z Suzuki Motor Poland. Poprzednie lata wspólnych startów (2005 i 2006) zaowocowały tytułami mistrza Polski w klasie 1600 i A6. Wierzę, że sezon 2009 będzie nowym rozdziałem w mojej karierze. Jestem bardzo wdzięczny, że firma z tradycjami rajdowymi zdecydowała się ponownie wesprzeć mnie i moją karierę. Mam nadzieję, że razem z Suzuki Motor Poland stworzymy zespół, który będzie walczył o tytuł mistrzowski.

Michał Kościuszko wraz z Maciejem Szczepaniakiem jako pierwsi Polacy w historii sportów motorowych wygrali zawody rangi mistrzostw świata (Rajd Sardynii 2008). W sezonie 2009 ponownie będą startować w fabrycznym zespole Suzuki Sport Europe samochodem Suzuki SWIFT S1600.

Maciej Szczepaniak (pilot): – Dla mnie to już 14. sezon startów w rajdach. Bardzo się cieszę, że nawet po tylu latach ciągle mam okazję się rozwijać. Ten sezon będzie dla nas bardzo ważny. Postawiliśmy sobie ambitny, ale realistyczny cel do osiągnięcia – 1. miejsce w JWCR w sezonie 2009. Szczerze liczymy, że spełnią się nasze marzenia.

Przed każdą rundą mistrzostw świata mamy zaplanowane testy. Pierwsze odbędą się już w połowie lutego na Węgrzech, czyli tam, gdzie mieści się siedziba Suzuki Sport Europe. Fantastycznie będzie ponownie wsiąść do rajdówki – poinformował Michał Kościuszko.

W swoim kalendarzu Michał i Maciej mają zaplanowane starty w sześciu szutrowych eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata JWRC. - To nie przypadek. Swift i ja lubimy takie trasy – uzupełnia Michał Kościuszko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.