Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6441 miejsce

Michał Lesień - wywiad z nutką wspomnień

7 marca w Teatrze Jaracza w Łodzi tuż przed spektaklem komediowym pt. "Motyle są wolne" zamieniłem kilka słów z aktorem Michałem Lesieniem, znanym przede wszystkim z roli w serialu "Lokatorzy". Oto co powiedział czytelnikom Wiadomości24.

Michał Lesień / Fot. Adam SęczkowskiWitam serdecznie w Łodzi.
Witam. Dzień dobry.

Przeczytałem na Pana stronie internetowej, że urodził się Pan 24 grudnia. Ja mam tego dnia imieniny. Czy najbliżsi pamiętają o wręczaniu Panu podwójnych prezentów z powodu urodzin i Wigilii?
Rzeczywiście z tego powodu cierpiałem, zresztą Pan na pewno rozumie ten ból, ale Rodzice starali się rozgraniczyć te moje święta i urodziny również zaakcentować. Dostawałem dwa prezenty i śmieję się, że rano traktor, a wieczorem przyczepę (śmiech).

Skończył Pan Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Jak Pan wspomina swoje studenckie lata i miasto Łódź?
Studia aktorskie są specyficzne. Przez pierwsze trzy lata zajęcia odbywają się praktycznie przez siedem dni w tygodniu, czwarty rok to już są dyplomy. Ja miałem już na koncie role filmowe, grałem też w teatrze we Wrocławiu, a więc dyplomy już były zaliczone wcześniej. W jednej premierze wziąłem udział, ale było to zastępstwo za kolegę, który dostał rolę w innym teatrze. Jeśli chodzi o Łódź, to niestety nigdy się do niej nie przekonałem. Dwanaście lat temu skoczyłem studia i od tamtego czasu dziś jestem dopiero po raz trzeci w tym mieście.

Pana rodzinne miasto to Wrocław, obecnie mieszka Pan w Warszawie. Czy tęskni Pan za swoimi rodzinnymi stronami?
Mieszkałem we Wrocławiu do drugiej klasy liceum, później mój ojciec został dyrektorem teatru w Kaliszu, więc tam się przeprowadziliśmy, tam zdałem maturę, potem dostałem się na studia do Łodzi, a następnie zamieszkałem w Warszawie. We Wrocławiu mam całą rodzinę, przez pewien czas mówiłem, że jestem wrocławianinem pracującym w Warszawie, a teraz, jako że mieszkam w stolicy ponad dziesięć lat, czuję się mieszkańcem Warszawy i to miasto traktuję jak swoje. Ale do dzisiaj Wrocław wzbudza u mnie duży sentyment.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wywiad tradycyjnie bardzo dobry! 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie znałam go, ale czytając wywiad sporo się dowiedziałam. Ma dobrze poukładane w głowie i wie czego chce. Pozdrawiam Adama, Michała (może to przeczyta :)) oraz pozostałych Wiadomościodwudziestocztero-czytelników :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fantastyczny aktor młodego pokolenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny aktor i fajny człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.