Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7538 miejsce

Michał Lewandowski dla W24.pl: "Julia 2"? to zupełnie inny serial

Aktor, który zdobył popularność rolą w serialu „Julia", teraz wraca do teatru. Co jest dla niego najważniejsze w życiu? Na to i inne pytania odpowiada w rozmowie z Mariolą Morcinkovą.

Aktor, który z ciągłym uśmiechem na ustach idzie przez swoje życie... / Fot. Zdjęcie nadesłane przez Michała LewandowskiegoRola Maćka Janickiego w serialu „Julia“ jest rolą, z którą jest Pan najczęściej łączony. Jak odnajduje się Pan w tej nieco komediowej roli?
- Bardzo dobrze, lubię rolę Maćka i starałem się by była ona naturalna i wesoła mimo jego problemów związanych ze strachem przed prawdą, której bał się przed rodzicami, starałem się aby był prawdziwy, miałem swobodę w graniu i wspominam ten etap pracy bardzo miło i z ogromnym sentymentem.
Może to dla niektórych zabrzmieć dziwnie, bo grałem w teatrze i w filmach fabularnych, które dla mnie i nie tylko mają większą wartość artystyczną, ale rolę Maćka uważam za swoje największe dotychczasowe osiągnięcie, mam nadzieję, że kolejna niezależnie od pola eksploatacji będzie dla mnie tak samo ważna.

Miał być koniec serialu, ale jednak przyszła zgoda na nowy sezon, odcinki emitowane są w internecie. Czy jest Pan tak samo zadowolony z serialu jak wtedy, kiedy emitowany był w TV?
- To zupełnie inny serial,to tak naprawdę próba nowego formatu, coś zupełnie innego niż "Julia",bo z innym głównym bohaterem, więc tytuł "Julia 2" jest słabym pomysłem, tak samo jak brak reklamy dla kolejnego odbiorcy, bo ten serial był kierowany do innego widza. Aktor, który z ciągłym uśmiechem na ustach idzie przez swoje życie... / Fot. Zdjęcie nadesłane przez Michała LewandowskiegoTo nie była "Julia 2",to była "Bożenka", bo główną rolę grała genialna Aldonka Jankowska, z którą niedługo będę miał przyjemność współpracować po raz drugi, tym razem w teatrze, ale niestety w naszym kraju tytuły wymyślają producenci, a oni wykazują się wielkim brakiem wiary w to, co nowe i idą na łatwiznę (śmiech)

Czy za czas grania Maćka zdążył się Pan przyzwyczaić do roli? Czy w czasie przerwy w emisji nie brakowało jej Panu?

- Człowiek przyzwyczaja się do bycia w więzieniu, do złego rządu, zbyt dużych podatków w stosunku do zarobków, moja praca jest cudowna, jestem szczęśliwy robiąc to, co robię i nie muszę się do tego przyzwyczajać (śmiech). Wtedy nie, teraz...chętnie spotkałbym się na planie z rodziną Janickich i jej przeciwnikami. Jak już mówiłem, sentyment... ,ale powracając do pytania o przerwę, zawsze miło wracało się na plan (śmiech).

Którą z cech charakteru u swojego bohatera w serialu „Julia“ lubi Pan najbardziej, a którą odwrotnie, najmniej?

- Wcielając się w bohatera nie myślałem co w nim lubię, a czego nie, grając go starałem się być jak najbardziej sobą i o tym nie myślałem, ale biorąc pod uwagę naszą przygodę tj. Maćka i moja:) nie mogłem zrozumieć, dlaczego jego brat Janek nie wiedział, że Maciek jest gejem...ale to są sprawy scenariuszowe (śmiech).

Czy, kiedy wystąpił Pan właśnie w produkcji „Julia“, zaczął Pan dostawać więcej propozycji ról, czy uważa Pan, że ta rola była pomocna w dalszych krokach kariery aktorskiej?

- Odpowiem krótko i bez szczegółów – tak (śmiech).

Co jest dla Pana wymarzoną rolą, a u czyjego boku chciałby Pan zagrać?
Czy wierzy Pan w aktorskie przesądy?


- Jest tego za dużo, aby o tym mówić, ale biorąc pod uwagę moją aktorską pozycję i kondycję polskich produkcji oraz kryteria zatrudnienia, a nawet wyłączając wszystko, co wymieniłem w tej wypowiedzi, po prostu kolejna (śmiech).

Czy wierzy Pan w aktorskie przesądy?

- Nie wierzę, ale nie wiedzieć czemu jak spadną kartki z tekstem na podłogę, zanim podniosę, to nadepnę, ale to taka zabawa (śmiech).

Co doradziłby Pan osobie, która podeszłaby do Pana i spytała, co zrobić, aby zostać aktorem?

- Radziłbym jej, aby się dobrze zastanowiła (śmiech).

Jakie są Pana najbliższe plany artystyczne, a jakie prywatne? Czy tęskni Pan czasem za odpoczynkiem?

- Wracam do teatru (śmiech), a prywatnie jeść śniadania, uśmiechać się, lubię spać, niedługo majówka (śmiech). Czasem jak pracuję tęsknię, a czasem jak odpoczywam tęsknię za pracą, staram się żyć tu i teraz, ale czasami, (jak to w życiu) za czymś się tęskni:).

Właśnie, jakie pasje, czynności wypełniają Pana czas wolny?

- Uwielbiam oglądać filmy, kocham kino, spotkania z przyjaciółmi, dźwięk uśmiechu mojej dziewczyny. Dźwięki wydobywające się z mojego sprzętu do odsłuchu, do muzyki podchodzę w sposób szczególny, stereo musi być po prostu dobre. No cóż, jestem audiofilem (śmiech), takie małe - wielkie rzeczy (śmiech).

Czy rola w „Na dobre…“ jest zaplanowana na dłuższy czas?

- Nie mam zielonego pojęcia…

Na koniec rozmowy, pozdrowienia dla czytelników W24.pl?.

- Serdecznie pozdrawiam czytelników portalu Wiadomości 24.pl. i przesyłam buziaki.

Dziękuję za miłą rozmowę.

(Rozmawiała Mariola Morcinková)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.