Facebook Google+ Twitter

Michał Łopato: mieszkałem przez rok za darmo

O tym jak zgarnąć 30 tysięcy złotych na najem mieszkania, oraz o tym co zmieniło się w jego życiu po wygranej opowiada Michał Łopato – zwycięzca konkursu serwisu dom.gratka.pl z 2013 roku.

 / Fot. Michał ŁopatoJesteś laureatem konkursu serwisu dom.gratka.pl z 2013 roku. Wygrałeś 30 tysięcy złotych na roczny najem mieszkania. Możesz opowiedzieć jak powstawał Twój film konkursowy?

Pomysł na nagranie filmu konkursowego zrodził się dość szybko. Akurat rozpoczęliśmy szukanie mieszkania do wynajęcia. Wiedzieliśmy, że wszystkie najciekawsze oferty wynajmu były już dawno zaklepane. Stwierdziłem, że nic nie stracimy biorąc udział w konkursie.

Postanowiłem, że idealnie będzie nagrać piosenkę. To było wyzwanie, bo utwór miał mieć maksymalnie trzydzieści sekund. Napisałem słowa. Wiedziałem, że potrzebuję pomocy znajomych, bo sam nie znam się na montażu i nagrywaniu dźwięków. Zebraliśmy ekipę i po pięciu dniach klip był gotowy żeby zgłosić go do konkursu. Nie osiągnąłbym tego gdyby nie pomoc wielu osób. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, że tak dużo osób zaangażowało się w to wydarzenie.

Jak dowiedziałeś się o konkursie?

Pewnego wieczoru śledząc z dziewczyną oferty wynajmu trafiliśmy na reklamę konkursu w serwisie dom.gratka.pl. Kliknęliśmy. Później już wszystko szybko się potoczyło.

Jak czułeś się jako zwycięzca? Gdzie zamieszkałeś?

Gdy dowiedziałem się o wygranej…uff…nastał czas wielkiej fety. Czułem się mega wyjątkowo, choć na początku jeszcze nie dowierzałem. Po jakimś czasie dotarło do mnie, że nasz film okazał się najlepszy i że to my jesteśmy najlepsi. Zamieszkaliśmy w jednej z lepszych dzielnic Gdańska, wybraliśmy już bez napięcia czasowego i finansowego mieszkanie trzypokojowe z aneksem kuchennym. Mogliśmy też pozwolić sobie na lepsze wyposażenie.

Właściciel mieszkania, które wynajęliśmy zareagował bardzo pozytywnie. Nigdy wcześniej nie spotkał się z taką sytuacją. Dla niego liczyło się, żeby czynsz był na czas, a serwis dom.gratka.pl nigdy się nie spóźnił z czynszem przez rok.

Studencie! Weź udział w tegorocznym konkursie dom.gratka.pl i wygraj 30 000 zł na wynajem mieszkania

Taka wygrana to duża ujma dla portfela studenckiego? Czym była ta nagroda dla Ciebie?

Wygrana ułatwiła mi przeprowadzkę do większego miasta. To olbrzymie ułatwienie dla młodego chłopaka, który chciałby zmienić coś w życiu – żeby nie było ono takie sztampowe. To także ułatwienie dla rodziców. Ponadto – i to chyba jest najważniejsze – wygrana pomogła mi bardziej uwierzyć w siebie, w swoje predyspozycje, ale także w ludzi. Mam na myśli tutaj bezinteresowność i pomoc innych osób podczas nagrywania filmu. To taka nauka na przyszłość. Sama nagroda była dla mnie ogromnym prezentem.

Czy zeszłoroczny konkurs był pierwszym, w którym brałeś udział?

Tak, to był dla mnie pierwszy tego typu konkurs. Wygrana spowodowała, że od tamtego czasu bardziej aktywnie zajmuję się nagrywaniem filmów. Konkurs stał się dla mnie inspiracją i otworzył mi oczy na nowe wyzwania.

Znasz reguły tegorocznego konkursu – co byś podpowiedział osobom, które chciałyby wziąć udział w obecnym zadaniu?

Znam reguły tegorocznego konkursu. W tym roku nagrania piętnastosekundowe wymagają kreatywności i to oczywiście jest do zrobienia. Ale nagroda też nie jest banalna więc warto trochę pomyśleć nad jakimś głębszym przesłaniem. Najważniejsze to oryginalny pomysł na filmik.

W kilkunastu sekundach filmu nie można zmieścić wszystkich niedogodności mieszkania studenckiego. Jeden lub dwa takie punkty wystarczą za esencję – potem trzeba to tylko nietuzinkowo przedstawić. Warto zrobić coś innego od pozostałych, np.: umieścić akcję filmu w ciekawej scenerii. Im bardziej da się poruszyć wyobraźnię oglądającego tym lepiej.

Czy mieszkanie za darmo przez rok pozwala zaoszczędzić na dobrą imprezę?

Zdecydowanie. Generalnie ten cały miniony rok był super imprezą. Przez okres najmu przychodzili do naszego mieszkania ludzie, przez cały czas był super klimat. Ta sytuacja mocno połączyła nas towarzysko. A o to w tym wszystkim chodziło.

Studencie! Weź udział w tegorocznym konkursie dom.gratka.pl i wygraj 30 000 zł na wynajem mieszkania

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.