Facebook Google+ Twitter

Michał Oleszczyk nowym dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni

Nowym dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni został krytyk filmowy Michał Oleszczyk. Zastąpi Michała Chacińskiego, który sprawował tę funkcję przez ostatnie 3 lata. 39. edycja Festiwalu we wrześniu 2014 roku.

 / Fot. Tomasz Sienicki, CC-BY-SA-3.0-migratedW związku z upływem kadencji Michała Chacińskiego, Komitet Organizacyjny, w skład którego wchodzą reprezentanci współorganizatorów Festiwalu Filmowego w Gdyni, przesłuchał kandydatów na stanowisko dyrektora artystycznego Festiwalu i jednogłośnie dokonał wyboru dr. Michała Oleszczyka na 3–letnią kadencję.

Jak czytamy na stronie PISF, "obaj kandydaci, tj. Michał Chaciński oraz dr Michał Oleszczyk zaprezentowali wyraziste propozycje programowe oraz merytoryczne przygotowanie. Obaj posiadają doświadczenie w programowaniu festiwali filmowych".

39. Festiwal Filmowy w Gdyni odbędzie się w dniach 15-20 września 2014.

Michał Oleszczyk jest 31-letnim doktorem filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, krytykiem filmowym i tłumaczem, publikującym m. in. w "Tygodniku Powszechnym", „Kinie”, i "Dwutygodniku”. W latach 2011-2013 był rzecznikiem festiwalu Off Plus Camera ( w 2008 jego dyrektorem artystycznym). Jest też autorem książki "Gorycz wygnania: Kino Terence'a Daviesa" i współautorem (z Kubą Mikurdą) wywiadu-rzeki z Guyem Maddinem pt. "Kino wykolejone". W 2012 roku został uhonorowany nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.