Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14527 miejsce

Michał Serafin: Chcemy rozwijać polską piłkę! Wywiad

Niedawno została utworzona Fundacja PiłkaCV, która pomaga młodym zawodnikom. Sprawdź, czym jeszcze się zajmuje i jak tam trafić. Przeczytaj wywiad z Michałem Serafinem, wiceprezesem Funadacji PiłkaCV.

Michał Serafin - wiceprezes Fundacji Piłka CV / Fot. Michał Serafin (zdjęcie nadesłane przez Michała)Justyna Borowiecka: Jesteś założycielem portalu pilkacv.pl. Skąd pomysł, aby taką stronę założyć?
Michał Serafin:Pomysł powstał już w 2007 roku w… Irlandii, gdzie mój brat, Tomek, przebywał w tym okresie. Postanowił stworzyć stronę dla młodych piłkarzy. Mimo iż nigdy nie był wielkim fanem piłki, zdawał sobie sprawę jak wygląda promocja zawodników w naszym kraju. Dokładnie przewertował internet, gdzie nie znalazł podobnego, zupełnie darmowego serwisu internetowego. Już po kilku miesiącach powstała pierwsza wersja serwisu. Początkowo miał to być serwis przede wszystkich dla zawodników i managerów. Dopiero z czasem okazało się, że zyskał on popularność również wśród klubów piłkarskich, szkółek, trenerów, jak i kibiców.
Jaka jest idea strony?
- Główną ideą serwisu jest promocja ulatentowanych piłkarzy. Wielu młodych zawodników, posiadających spory talent, nigdy nie otrzymało prawdziwej szansy na grę w wyższych ligach z bardzo prozaicznego powodu – nie wiedzieli o testach pilkarskich organizowanych przez klub. PilkaCV to zmienia. Dzięki portalowi każdy darmowo może pokazać się w sieci. Internet to ogromna machina, która może ogromnie pomóc w promocji.
Dodatkowo portal pełni funkcję edukacyjną. Na stronie pojawiają się wywiady z trenerami, piłkarzami, czy ekspertami, dzięki którym piłkarze zdobywają wiedzę jak prawidłowo kształtować swoją sportową karierę.
wizytówka Michała Serafina - wiceprezesa Fundacji Piłka CV / Fot. wizytówkaIlu macie już zarejestrowanych użytkowników?
- Zawodników zarejestrowanych na portalu jest ponad 4 tys. Warto jednak dodać, że każdy użytkownik akceptowany jest ręcznie moderowany. Dokładamy starań, aby piłkarze aktualizowali swoje piłkarskie życiorysy, dodawali zdjęcia i filmiki z treningów oraz wymieniali się informacjami o testach i wymieniają się kontaktami do menadżerów i trenerów.
Czy są na stronie zapisani jacyś znani piłkarze lub trenerzy?
- Możemy pochwalić się kilkudziesięcioma klubami, trenerami i zawodowymi zawodnikami, którzy zarejestrowali się na PilkaCV. Co ciekawe, każdy, z kim mieliśmy przyjemność rozmawiać, bardzo pochlebnie się wypowiadał o naszej inicjatywie. Takie postaci jak Stefan Majewski, Jerzy Engel, czy Radosław Majewski powinny zachęać wielu młodych, że warto się u nas rejestrować.
Niedawno została utworzona Fundacja Pilkacv.pl, w której pomagacie dzieciom i młodzieży w karierze sportowej. Opowiedz coś więcej na temat fundacji, dlaczego została założona?
- Wyszliśmy z założenia, że sama promocja piłkarzy poprzez portal i wymiana informacji o testach piłkarskich to za mało. Dlatego postanowiliśmy w założyć ogólnopolską Fundację PiłkaCV, której głównym celem jest wspieranie piłkarskich talentów.
W miarę możliwości będziemy starali się dofinansowywać utalentowanym piłkarzom udział w obozach piłkarskich, wyjazdów na testy, przekazywania sprzętu treningowego. Będziemy również wspierać młodych trenerów w rozwoju ich pasji związanej ze szkoleniem dzieci i młodziezy poprzez dofinansowywanie ich udziału w konferencjach, szkoleniach, kursach czy studiach podyplomowych. Nawet najbardziej utalentowany piłkarz, bez wsparcia wykształconego trenera, nie osiągnie sukcesu w sporcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bogu
  • Bogu
  • 23.06.2012 21:52

Super wywiad! Fajnie, że chcą pomagać polskim talentom. Może jeszcze będą sukcesy na EURO :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bidon
  • Bidon
  • 22.06.2012 19:44

Fajny portal. Chłopaki nieźle się starają. Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Kempowski
  • Tomasz Kempowski
  • 22.06.2012 16:06

Super portal, sam jestem zarejestrowany i polecam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.