Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1826 miejsce

Michał Sławecki - niesamowity sopran z "Mam Talent!"

- Fantastyczny - mówi Agnieszka Chylińska o Michale Sławeckim. Płocczanin zawojował program "Mam talent!", śpiewając rzadko spotykanym wśród mężczyzn sopranem.

Michał Sławecki / Fot. ScreenWprawdzie Michał nie dostał się do półfinału jednego z najpopularniejszych programów rozrywkowych, ale i tak zrobił furorę. – Jesteś niesamowity, fantastyczny, to było coś pięknego – nie kryła zachwytu po jego występie Agnieszka Chylińska. Kuba Wojewódzki dał radę wycedzić zaledwie trzy słowa: – Dałeś do pieca. Tak podsumował występ płocczanina.

Michał zachwycił jurorów, a publiczność zgotowała mu owację na stojąco. Jego występ w serwisie YouTube obejrzało już ponad 73 tys. internautów. Sławecki porwał słuchaczy wyjątkowym głosem. – Śpiewam sopranem. Teoretycznie to najwyższy głos kobiecy, rzadko spotykany u mężczyzn, a już naprawdę bardzo rzadko, u tych, którzy mówią na co dzień normalnym, męskim głosem – wyjaśnia.

Sławecki urodził się w Płocku. Ma dopiero 20 lat, ale już za sobą 14 lat śpiewania. – Zacząłem w wieku 6 lat, jak skończyłem 8, trafiłem do chóru chłopięcego Pueri Cantores Plocenses. Tam naprawdę wszystkiego się nauczyłem. Dowiedziałem się wielu szczegółów na temat muzyki i śpiewu, które pomogły mi w pełni rozwijać się w tym kierunku – opowiada Michał.

Michał uczył się w SP Nr 23 i w Gimnazjum Nr 8. Potem wyjechał do Warszawy, gdzie poziom muzyczny jest nieporównywalnie wyższy niż w Płocku. Dostał się do 75 LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie, do klasy o profilu muzycznym. Równocześnie uczył się jeszcze w szkole muzycznej. – Mieszkałem w internacie i naprawdę rzadko kiedy miałem jeszcze czas na normalną naukę – śmieje się Michał. – Ale jakimś cudem dałem radę i zdałem nawet maturę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wymiata...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest niesamowity, jako osoba związana od dobrych 6 lat z muzyką chóralną chylę czoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wróciłeś Kaziu?? xd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.