Facebook Google+ Twitter

Michał Urbaniak na Suwałki Blues Festival

Suwalki Blues Festival 2013 rozpoczęty! Już pierwszego dnia tuż po oficjalnym otwarciu nastąpiło muzyczne mocne uderzenie.

Czwartek był pierwszym dniem odbywającego się już po raz szósty w Suwałkach bluesowego spotkania fanów tej muzyki z wielkimi i mniej znanymi jej wykonawcami. Już od godziny osiemnastej miasto poczuło bluesową atmosferę. Wtedy bowiem na scenie przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury pojawił się francuski zespół Blues Eaters. Piątka zafascynowanych bluesem sprzed pół wieku muzyków zaprezentowała naprawdę dobry koncert a ich grający na harmonijce wokalista Norman Rosaia nie tylko dobrze śpiewał lecz również miał wspaniały kontakt z widownią. Ta rozbawiona dodatkowo popisami i zaczepkami holenderskich mimów bawiła się doskonale.
Godzina 20.00 była terminem oficjalnego otwarcia Suwalki Blues Festival 2013. W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Suwalskiego Ośrodka Kultury ceremonii otwarcia dokonali wspólnie Poseł na Sejm RP, Dyrektor SOK Bożena Kamińska, Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański oraz gospodarz miasta Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
Podczas koncertu Michała Urbaniaka / Fot. Krzysztof MasłowskiChwilę później, od lat obecny na suwalskim festiwalu, dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki zapowiedział gwiazdę, której koncert na długo zapadnie w pamięci obecnych na sali melomanów. Na scenę wszedł mistrz z Manhattanu, znany polski jazzman, wirtuoz skrzypiec Michał Urbaniak. Powitany gromkimi oklaskami przedstawił towarzyszących mu muzyków. Byli wśród nich: Marcin Cichocki – keyboardy, Krzysztof Pacan – gitara basowa, Zbyszek Chojnacki – akordeon oraz perkusista Frank Parker. Zaprezentowane podczas koncertu kompozycje dla ortodoksyjnych fanów bluesa pozostawały z nim w raczej luźnym związku lecz poziom artystyczny wykonywanych utworów, ekwilibrystyczne partie solowe, muzyczne dialogi między instrumentami sprawiały, że wszyscy stawaliśmy się usatysfakcjonowanymi w pełni uczestnikami muzycznej uczty. Utrzymane w jazzowym klimacie utwory od czasu do czasu pobrzmiewały polskim folkiem, dźwiękami reggae, fusion by w końcu, gdy na scenie pojawił się londyński gitarzysta Victor Davies, zmienić się w prawdziwego bluesa. Dodatkową atrakcją wieczoru były piosenki zaśpiewane przez wprowadzoną przez ojca na scenę Mikę Urbaniak. Spośród wykonanych przez nią utworów wielu przypadła do gustu piosenka „High In The Shy”. Wokalistka została ciepło przyjęta przez suwalską publiczność i towarzyszyła grupie już do końca koncertu.
Występ Michała Urbaniaka nie mógł się zakończyć inaczej. Podczas wręczania kwiatów publiczność zgotowała mistrzowi niekończące się standing ovation. Po koncercie ustawiła się długa kolejka miłośników jego muzyki by na zakupionych płytach otrzymać autograf muzyka.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.