Facebook Google+ Twitter

Michalkiewicz: Ci którzy poznali się na Tusku nie przyszli na debatę o ACTA

"Panie Michalkiewicz zaraz Panu wyciągnę portfel. I co Pan na to?" - tak według publicysty wyglądałyby słynne konsultacje ws. ACTA. To właśnie ich brak jest według wielu przedstawicieli rządu przyczyną protestów w tej sprawie.

Stanisław Michalkiewicz tłumaczy, że to kolejna sztuczka premiera Tuska. To samo było z tymi konsultacjami, które premier zorganizował: "Ci, którzy poznali się już na Tusku, tam nie przyszli" - mówi dziennikarz.

Zdaniem Michalkiewicza może się okazać, że polski premier zdecydował podpisać ACTA nie czytając dokumentu. Świadczyć mają o tym ostatnie wypowiedzi Donalda Tuska, który dopuścił możliwość wycofania się z ratyfikacji ACTA, pod warunkiem, że jego przepisy będą niosły niebezpieczeństwo dla wolności ludzkiej.

Zresztą w tej wypowiedzi Michalkiewicz znalazł inny istotny szczegół. Premier nie ma prawa jednoosobowa zatwierdzać, bądź zawieszać ratyfikacji, ponieważ nie leży to w jego gestii, ale parlamentu. Chyba, że to jest tak jak mówi Michalkiewicz, że znamiona prawdziwej władzy, leżą poza kontrolą parlamentarną?

Felietonista uważa, że emocjonowanie się procesem ratyfikacji przez polski Sejm ACTA, może nie mieć znaczenia. Przecież minister Zdrojewski, powiedział, że jeżeli Parlament Europejski zdecyduje się go przyjąć Polska może nie mieć nic do gadania- przypomina Michalkiewicz.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znowu Kowalski
  • Znowu Kowalski
  • 10.02.2012 17:07

Na tle Czarnej Madonny obgadywać bliźnich ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.