Facebook Google+ Twitter

Michalkiewicz: Izrael jest ideologicznym i politycznym spadkobiercą Hitlera

Według Stanisława Michalkiewicza można dopatrzeć się wielu podobieństw pomiędzy polityczną filozofią Adolfa Hitlera a obecnymi władzami Izraela.

 / Fot. Ejdzej, własnośc publicznaZdaniem publicysty "Najwyższego Czasu" Izrael prowadzi agresywną politykę, która opiera się na bezwzględnym niszczeniu swoich przeciwników. W taki sposób Michalkiewicz skomentował korespondencję, w której były szef izraelskiego sztabu generalnego Mosze Jaalon ostrzegł, że jeżeli Iran nie wskaże miejsca, w którym ukrył bombę atomową, to może zostać zmieciony z powierzchni ziemi.

Według Michalkiewicza postawa świata wobec Iranu pokazuje cynizm oraz hipokryzję w polityce. W jego ocenie Izrael sam posiada bombę atomową i nikt nie robi z tego problemu.

Warto tutaj przypomnieć, że o Izraelu podobnie wypowiadał się niemiecki pisarz oraz noblista Guenter Grass, za co został powszechnie skrytykowany. Niemiec, podobnie do Michalkiewicza zarzucał światu, że nie dostrzega agresywnej postawy Izraela.

Przeczytaj: tłumaczenie wiersza Grassa

Komentator "Radia Maryja" nie przebiera w słowach i porównuje postawę władz Izraela do działań Hitlera i III Rzeszy: "Możemy sobie wyobrazić, jak ucieszyłby się Adolf Hitler, gdyby mógł usłyszeć tę deklarację! Non omnis moriar - miałby prawo tak powiedzieć bez najmniejszej przesady - bo przecież Izrael, przyznający sobie prawo unicestwienia każdego, kto stanie na drodze urojeń wyznawanych przez kierujących tym państwem szowinistów w rodzaju „oszusta pokojowego” Szymona Peresa, jest ideologicznym, a może nawet - również politycznym spadkobiercą przywódcy III Rzeszy"- czytamy w jego felietonie
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

@ Radosław Kowalski

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi...:)
Przyzna Pan, że jest subtelna różnica między "krytyką", a napastliwym stawianiem tezy, że "Izrael jest ideologicznym i politycznym spadkobiercą Hitlera".
Ponadto w przytoczonym przeze mnie zdaniu Pan Michalkiewicz raczył obłudnie zestawić odstraszający arsenał Izraela z dążeniem Iranu do zmiecenia i starcia w pył państwa żydowskiego wszelkimi dostępnymi środkami.
A czy Pan Kowalski każde wytknięcie nielogiczności i głupoty bierze do siebie w imieniu "swoich bohaterów"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy pan Gębka, każdą krytykę Polski traktuje jako antypolonizm?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Eyal-Fajtlowicz
  • Marek Eyal-Fajtlowicz
  • 12.09.2012 21:46

Ja'alon nigdy czegoś takiego nigdy publicznie nie powiedział, chyba ze pan M. ma dostęp do tajnych protokołów izraelskich. Muszę także pana M. pochwalić za znajomosć hebrajskiego bo jakoz by je odcyfrował. A może odczytał te groźby zmiecenia Iranu z protokołów mędrców Syjonu, inne wiarygodne źródło serwisu informacyjnego radia maryji. NAtomiast nie ma nic tajnego w groźbach tych co zmiatają izrael z powierzchni ziemi mocą gęby przy każdej publicznej okazji. Na Bliskim Wschodzie i w Iranie. Achmedinadżad, Nasralla, Masza'al, Abu Mazen i jeszcze kilku których nazwiska nic panu M. nie mówią, ale ja ich znam doskonale. Na tle rzezi, masowyc grobów i sytematycznego pogwałcania praw człowieka w Syrii, Libanie Palestynie, Jordanii i, Libii i Egiptu, Izael jest jedynym zagrożeniem pokuju światowego. W Europie też wiedzą że Izrael jest odpowiedzialny za ich kryzys i bezrobocie. Czyli nic nowego.
MEF

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 12.09.2012 21:31

@ Czy wypowiedź Michalkiewicza jest antysemicka czy po prostu głupia ?
I jedno i drugie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Według Michalkiewicza postawa świata wobec Iranu pokazuje cynizm oraz hipokryzję w polityce. W jego ocenie Izrael sam posiada bombę atomową i nikt nie robi z tego problemu."

Izrael dysponuje bronią nuklearną od wielu dziesiątków lat.
Być może ten fakt pomaga w trwaniu tego państwa.
Na pewno nikt nie zgłaszał obaw co do ewentualnego użycia tej broni przez Izrael.
Czy Stanisław Michalkiewicz ręczy za Iran?
Czy poręczenie Michalkiewicza ktokolwiek potraktuje poważnie?
Czy wypowiedź Michalkiewicza jest antysemicka czy po prostu głupia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo zabawne. Napisanie, że muzułmanie, (którzy nie raz wypowiadali się pozytywnie o Hitlerze mówiąc, że: "plan miał dobry i szkoda że go nie dokończył") są bliscy mu ideologicznie jest "obraźliwym uogólnianiem"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 12.09.2012 13:34

My podobno mamy wejść w ten interes - nasze F16 ,przecież ćwiczyły na pustyni Negev. To obłęd!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Hitlera to raczej można porównać muzułmanów, którzy w swoim obrazie świata nie mają miejsca dla innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaja
  • jaja
  • 12.09.2012 11:40

madrze gada !!! 100 % racji

Komentarz został ukrytyrozwiń
RR
  • RR
  • 12.09.2012 10:31

Dziwna jest ta obłuda, tak patrze jak przywódcy jeżdżą do Izraela i ściskają się z Żydami i za nic mają los Palestyńczyków i wiem że żyjemy w bardzo brutalnym, zakłamanym i oportunistycznym świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.