Facebook Google+ Twitter

Michalkiewicz: Kaczyński zdradził ojca Rydzyka

Czy prezes PiS jest szefem Platformy Medialnej Point Group? Tak wynika ze słów Stanisława Michalkiewicza. Prawicowy publicysta uważa, że Kaczyński jest autorem inicjatywy powołania nowej telewizji społeczno- religijnej.

Dzisiaj portal natemat.pl opisuje konflikt na prawicy pomiędzy tygodnikami "W Sieci" oraz "Do Rzeczy".

Dziennikarzy dwóch pism podzieliła inicjatywa Platformy Mediowej Point Group powołania nowej telewizji o charakterze religijno- społecznym. Rzecz w tym, że PMPP jest większościowym udziałowcem spółki "Orle Pióro", wydawcy "Do Rzeczy". Dziennikarze "Do sieci" oskarżyli "niepokornych" o sabotaż i celowe działanie na szkodę sprawy TV Trwam. Wydawało się, że sprawa jest prosta: "Do sieci" o której Waldemar Łysiak napisał, że jest "PiS-owską agenturą" i odpowiada za rozwalenie "Uważam Rze" wystąpiło w obronie najważniejszego sojusznika PiS, Ojca Rydzyka.

To wszystko było zrozumiałe, dopóki w sprawie nie zabrał głosu Stanisław Michalkiewicz. Pomimo tego, że propisowscy Karnowscy stanęli po stronie TV Trwam, Michalkiewicz nazwał całe zamieszanie intrygą Jarosława Kaczyńskiego: "Czy ma to jakiś związek z zapowiedziami uruchomienia w kwietniu lub maju „niezależnej” telewizji firmowanej przez pana red. Bronisława Wildsztajna i pana red. Tomasza Sakiewicza? Na taka możliwość wskazywałyby osobistości, które mają tam występować, a które już publikują w „niepokornym” tygodniku Lisickiego „Do Rzeczy”. Gdyby tak było rzeczywiście, to byłby to dowód, iż wirtuoz intrygi mimo upływu czasu nie stracił nic ze swej wirtuozerii. Jak to mówił kanclerz Bismarck o Beniaminie Disraelim? „Der alte Jude, der ist ein Mann!” Z jednej strony bezsilny wniosek, by CBA „przyjrzała się” działalności Krajowej Rady - a z drugiej - taki nóż."- napisałMichalkiewicz. Publicysta "Naszego Dziennika" od dawna pisze o prezesie Kaczyńskim jako wirtuozie intrygi, który na ostatniej prostej potyka się o własne nogi. Tak jest i tym razem, tyle tylko, że Michalkiewicz dodatkowo porównuje prezesa PiS do murzyna: "Jak Murzyn zrobi swoje, to znaczy - ostatecznie wyślizga TV Trwam - to będzie mógł odejść - jak zwykle na koniec potykając się o własne nogi."- czytamy w jego artykule. Jego odważna teza, nie powinna nikogo dziwić; Michalkiewicz już na początku 2007 roku pisał, że Kaczyński chce podporządkować sobie TV Trwam.


Wydaje się, że Michalkiewicz nie zna wypowiedzi na ten temat swojego kolegi- liberała z "Najwyższego Czasu", Rafała Ziemkiewicza: „Czy Lisicki wypchnie z multipleksu telewizję Trwam?”, zaczęły natychmiast judzić rozmaite autorytety salonu, ale i różni strażnicy prawicowej czystości, powołując się na słowa Ojca Rydzyka dla portalu wpolityce.pl o „wydawcy antykatolickiego tygodnika”, które wprawdzie odnosiły się do „Wprost”, ale cytując je tak, by sprawić wrażenie, że ten antykatolicki tygodnik krytykowany przez Ojca Dyrektora to my. Gazeta Wyborcza” powołuje się przy tym jako na autorytety na portale prawy.pl czy wpolityce.pl, choć ten ostatni zaledwie dwie strony wcześniej ogłasza „prawicową szczujnią”, a z kolei „prawdziwi prawicowcy” z Internetu kolejny raz przywołują w identyczny sposób media prorządowe."- napisałznany publicysta. Kim są ci owi strażnicy prawicowej czystości oraz "prawdziwi prawicowcy"? Czy przypadkiem Ziemkiewicz nie miał na myśli, ludzi pokroju Stanisława Michalkiewicza?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kaczyński zdradził ojca Rydzyka - brzmi jak o niestałości w związku partnerskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sojusze buduje się po to by coś zyskać i w konkretnym celu... cóż więc dziwnego, że kończą się one gdy przestają być potrzebne.

Sojusz z kościołem będącym ramieniem państwa Watykan to błąd, który p. Kaczyński popełnił z chwilową korzyścią dla siebie; chwilową ponieważ sojusz z jakimkolwiek mocarstwem przeciwko własnemu narodowi prędzej czy później kończy się źle.

Sojusz z Watykanem od czasu Mieszka I był chwilami przydatny... był ratunkiem przed eksterminacją narodu, który by zapewne został wytracony z powierzchni planety gdyby nie chrzest z 966 roku. Sojusz ten był zawsze pozorny ponieważ zawsze kościół dążył do przejęcia majątku narodu włącznie z jego zdrowiem i życiem a to już było szkodliwe dla przeciętnego Polaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.