Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23099 miejsce

Michalkiewicz: Owsiak to kiepska edycja Józefa Stalina

Stanisław Michalkiewicz powiedział, że celem WOŚP jest promowanie kultu jednostki Jerzego Owsiaka. Konserwatywny publicysta porównał szefa WOŚP do Józefa Stalina.

"Celem jest lansowanie kultu jednostki, w tym przypadku już nie Józefa Stalina, tylko Jerzego Owsiaka, który jest kiepską edycją Józefa Stalina. Nie można narzekać, nie ma co grymasić- mamy kryzys, więc Stalin się na kamieniu nie rodzi. Mamy takiego Stalina jakiego mamy, więc trudno musimy się z tym pogodzić"- powiedział w swoim video felietonie Stanisław Michalkiewicz.

Publicysta "Naszego Dziennika" uważa, że głównym celem WOŚP nie jest działalność charytatywna, ponieważ zebrana przez WOŚP suma stanowi marginalną część budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia. Michalkiewicz twierdzi ponadto, że ta suma byłaby jeszcze mniejsza gdyby odjęto od niej koszta zaangażowania w WOŚP instytucji państwowych.

Michalkiewicz jest jednym z wielu prawicowych dziennikarzy, którzy w tym roku wyjątkowo ostro krytykują Owsiaka. Wcześniej polityk PiS, Krystyna Pawłowicz zaapelowała do katolików aby nie wspierali finansowo WOŚP. Ponadto Owsiakowi
zarzucono, że jest nieuczciwy i część sumy zdobytej przez WOŚP wykorzystuje do swoich prywatnych celów.

Ten zarzut dla Owsiaka było wyjątkowo bolesny. Podczas jednej z konferencji prasowych Owsiak odpowiedział na niego w sposób niestandardowy: wszedł na stół i udawał, że szuka ukradzionych przez niego pieniędzy: "Polska, zwariowaliście?"- pytał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.