Facebook Google+ Twitter

Michel Platini: Przygotowania do Euro 2012 w Polsce nie budzą zastrzeżeń

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-05 12:48

Przygotowania do Euro 2012 w Polsce nie budzą zastrzeżeń, natomiast na Ukrainie sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Tak mówił szef UEFA Michel Platini w Brukseli po spotkaniu z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem.


Michel Platini ocenił, że komitet organizacyjny w Polsce działa dobrze i całość przygotowań jest pod kontrolą. Tak wynika z dotychczasowych wizyt ekspertów UEFA.

Jeśli chodzi o Ukrainę, decyzja o tym, gdzie zostaną rozegrane mecze na Euro 2012, zostanie podjęta w grudniu. Obecnie eksperci przygotowują raport na ten temat. W maju UEFA ogłosiła, że na razie jedynie Kijów spełnia normy i oczekiwania europejskiej futbolowej centrali.

Trzy inne miasta - Donieck, Lwów i Charków - powinny do końca listopada przekonać UEFA, że będą w stanie zorganizować mistrzostwa.

Michel Platini był pytany też o mecz finałowy w Kijowie. Pojawiły się bowiem informacje, że w związku z opóźnieniami spotkanie nie zostanie rozegrane w ukraińskiej stolicy. Szef UEFA potwierdził, że problemem jest nie sam stadion, ale przede wszystkim baza hotelowa i transportowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.