Facebook Google+ Twitter

Michel Platini w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-02 13:17

Do Warszawy przyleciał prezydent UEFA Michel Platini, aby skontrolować stan przygotowań naszego kraju do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.


Na lotnisku Okęcie Platiniego przywitał prezes PZPN Michał Listkiewicz, który zapewnił, że Polska nie obawia się inspekcji. Dodał, że głównym celem wizyty będzie spotkanie z prezydentem, premierem oraz ministrami resortów odpowiedzialnych za budowę infrastruktury.

Prosto z lotniska Michel Platini przejechał do Centrum Olimpijskiego w Warszawie, gdzie trwają rozmowy z przedstawicielami ministerstwa sportu i spółki PL-2012 zajmującej się koordynacją inwestycji na Euro.
\
Michał Listkiewicz podkreślił, że Michel Platini nie będzie oglądał postępu prac budowlanych obiektów, które musimy wykonać na mistrzostwa. Zdaniem prezesa PZPN trzeba zapewnić prezydenta UEFA, że władze państwowe monitorują sytuację, że znajdą się niezbędne środki na sfinansowanie inwestycji, że zatwierdzone są plany budowlane i architektoniczne. Jako przykład udanego działania podaje Stadion Narodowy w Warszawie, na którym nie tylko nadgoniono opóźnienia, ale i wykonuje się prace z wyprzedzeniem.

Jutro prezydent UEFA Michel Platini złoży podobną wizytę na Ukrainie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.