Facebook Google+ Twitter

Michel Platini wizytuje Gdańsk

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-26 13:37

Michael Platini chwali Gdańsk za tempo przygotowań do Euro 2012. Prezydent UEFA nie ma wątpliwości, że Polska zdąży ze wszystkimi pracami.

Platini, który przebywa dzisiaj w Gdańsku, na krótkiej konferencji prasowej zaznaczył, że organizacja Mistrzostw Europy to dla miast ogromna szansa. Jak podkreślił, turniej piłkarski trwa trzy tygodnie, ale infrastruktura, jaka przy okazji powstanie, będzie służyła miastu czterdzieści, pięćdziesiąt lat. "Z doświadczenia wiem, że każdy taki projekt pozwala rozwinąć się miastu. To dla Gdańska doskonała okazja, by się zmodernizować" - dodał prezydent UEFA.

Projekt stadionu, który ma powstać w Gdańsku, Platini określił jako "wspaniały". Dodał, że w tej chwili to Polska i Ukraina są organizatorami Euro 2012, a ostateczna decyzja zostanie podjęta pod koniec tego roku. Podkreślił jednak, że jesli chodzi o Polskę, to "nie ma żadnych wątpliwości".

Michael Platini przyjechał do Gdańska, aby skontrolować stan przygotowań tego miasta do Euro 2012. Odwiedzi jeszcze Poznań i Wrocław. Szef UEFA ma spotkać się z prezydentami tych trzech miast i wysłuchać informacji o postępach prac na stadionach, organizacji komunikacji i potrzebnej infrastruktury.

W Gdańsku Michael zjadł lunch z byłym prezydentem Lechem Wałęsą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.