Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

104548 miejsce

Michnik do Brytyjczyków: Kaczyński nie jest rosyjskim agentem

"Jarosław Kaczyński nie jest agentem. Nigdzie na świecie nie ma agentury, która by ośmieszała Polskę równie skutecznie" - pisze Adam Michnik.

Michnika o rosyjską agenturalność mieli zapytać Brytyjczycy. Michnik wykluczył, taką możliwość; w jego ocenie, żadna agentura nie ośmieszyłaby równie skutecznie Polski, co Jarosław Kaczyński.

Wypowiedź Michnika, może być pośrednio odpowiedzią na wątpliwości Palikot,a który nazwał w Radiu zet Kaczyńskiego radzieckim agentem.

Palikotowi chodzi o przewidywalność reakcji polityków PiS: "Wystarczyło coś powiedzieć na temat Katynia, powstania warszawskiego, czy czegoś takiego i już było wiadomo, że w Polsce jest dzika awantura i można bezpiecznie, z punktu widzenia polityki zagranicznej Rosji, uznać – z Polakami się nie można dogadać do północnego gazociągu, nitki na Bałtyku, czy czegoś innego, to przecież ten schemat rosyjskich służb zagranicznych jest ćwiczony od 20 lat"- mówił.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

chodzący tyłem.
  • chodzący tyłem.
  • 18.04.2012 22:18

Pan Michnik to wybitny analityk polityki i odkrywca autorytetów. Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 15.04.2012 16:54

a ja mysle ze kaczynski to moze być pierwszy agent moskwy bo nikt tak nie skłóca polaków...tu michnik moze sie mylić!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Felek Zewert
  • Felek Zewert
  • 15.04.2012 16:36

Michnik największy hochsztapler ma czelność wypowiadać się na temat Pana Jarosława Kaczyńskiego ? Totalna Paranoja tak jak całe PO !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wiesiek17@onet.pl
  • wiesiek17@onet.pl
  • 15.04.2012 15:04

jeżeli Kaczyński jest agentem sowietów - to kim jest Michnik większość polaków wie co to jest kanalia

Komentarz został ukrytyrozwiń
burek
  • burek
  • 15.04.2012 10:27

" PO lska to dziki kraj "

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.tvn24.pl/0,1741447,0,1,sprawdzili-pilotow-tu_154-do-trzeciego-pokolenia-wstecz,wiadomosc.html " Oficjalnie chodziło o ustalenie kręgu osób uprawnionych do uzyskania w rosyjskim śledztwie statusu osób poszkodowanych...Nie odkryto żadnych śladów współpracy z tajnymi służbami... Nie wiem, jak te informacje mogłyby pomóc śledztwu - mówi zaskoczona sprawą wdowa po Arkadiuszu Protasiuku."

Wszyscy są zaskoczeni zakresem żądań, ale wydaje się, że clou sprawy (na dzień dzisiejszy) zawiera się w słowach "NIE ODKRYTO ŻADNYCH ŚLADÓW WSPÓŁPRACY Z TAJNYMI SŁUZBAMI".
Przypuszczam więc, że może to być to w jakimś sensie rosyjska odpowiedź na zarzuty o zamachu.
Przewija się bowiem termin "poszkodowani", co może wiązać się z ewentualnymi odszkodowaniami, jakich od strony rosyjskiej mogłyby żądac rodziny pilotów(żołnierzy) za śmierć poniesioną w wyniku błędów w naprowadzaniu samolotu.
Po dwóch latach powinno sie juz każdy aspekt tego nieszczęścia oglądac jak zły szeląg: powoli, z każdej strony i bez emocji. A my tutaj wiemy zaledwie tyle, ile donosi prasa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 14.04.2012 22:11

Tej chorej kobiecie pewnie popierdoliły się adresy! Tworki droga wdowo mają jeszcze wolne miejsca. podaje telefon 5677832 .

Komentarz został ukrytyrozwiń
KonDonek
  • KonDonek
  • 14.04.2012 22:07

Pani Magdo ma p. chorą wdowę po żołnierzu do dyspozycji. Ta chora kobieta powinna raczej zwrócić do psychiatry po poradę, a nie do Pani Magdo. Ta chora Pani pomyliła pewnie adres?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wdowa po żołnierzu
  • wdowa po żołnierzu
  • 14.04.2012 22:01

Magdo Wieczorek, chyba zadałaś retoryczne pytanie , to znaczy nie chcesz takiej oto odpowiedzi np. od takiego jak ja .
cytuję :Roman bo"Rosjanie wiedzą czego chcą. A polskie władze?" - pyta Piotr Zaremba. I kto odpowie na to pytanie?Panie Arku z jakiego to powodu Rosjanie "grzebią" w archiwach IPN a my im to umożliwiamy?koniec twego cytatu.
Rosjanie poprosili o dane, tych tragicznie zmarłych polskich lotników, z bardzo przyziemnych powodów .Nie przyjmują do wiadomości ,że piloci polscy-są zaliczani do najlepszych na świecie – popełnili tak "niewytłumaczalne " błędy w tym podejściu do lądowania!PRZYPOMNĘ ,ZE OD KILKUDZIESIĘCIU LAT POLSCY PILOCI SĄ MISTRZAMI ŚWIATA W PILOTAŻU I LOTACH NA ORIENTACJĘ –Rosjanie o tym doskonale wiedzą i to doceniają .Nie posądzają ich tj polskich pilotów , że próbowali wylądować w stylu Kamikaze, shinpū (kamikadze)chyba że ,to mogli zrobić z przyczyn tkwiących w nich samych (jakiś urazach do kogoś bliżej nie rozpoznanego)albo z zemsty na Rosjanach –tylko za co?!Chcą to po prostu Rosjanie wykluczyć , gdyż szanują kunszt naszych lotników, pilotów!
Wreszcie Rosjanie ,powiedzą prawdę , że po debilskim samobójczym rozkazie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego , a poprzez debilskie i bezkrytyczne dopilnowanie tego rozkazu przez generała Andrzeja Błasika POLSCY PILOCI BYLI ZMUSZENI DO WYKONANIA TEGO ZADANIA (przypominam ,że piloci byli żołnierzami)!!!!
Wiemy jak to się zakończyło-polscy piloci próbowali wykonać rozkaz :Lecha Kaczyńskiego (Prezydenta w RP i jednocześnie Zwierzchnika Wszystkich Rodzajów Wojsk w RP-NIESTETY ), który okazał się samobójcą i mordercą .Wszyscy zginęli , poniewaz mieli pecha razem z Lechem Kaczyńskim w tym samym miejscu(na pokładzie TU-154 M) tego samolotu) przebywać , NA ICH ZGUBĘ !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 14.04.2012 21:43

@ Piotr Zaremba skompromitowany były członek PO ,ZROBIŁ DESANT do PiS-u . O jego osiągnięciach trudno mówić. Wnuk byłego prezydenta Szczecin - zacnego człowieka - narobił mu wstydu .