Facebook Google+ Twitter

Michnik: "Kaczyński to KPP-owiec"

Adam Michnik nazwał Jarosława Kaczyńskiego KPP-owcem.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoKto jest w dzisiaj spadkobiercą dziedzictwa Komunistycznej Partii Polski? W naszej debacie publicznej porównywanie przeciwników politycznych do KPP jest normą.

W szczególności brylują tutaj przedstawicieli prawicy, którzy wskazywali, iż
dziennikarze "Gazety Wyborczej" są dziećmi polityków KPP, a przez to nierozerwalnie związani z ta partią.

W przypadku takich oskarżeń Adam Michnik przeważnie oddaje sprawę do sądu. Tak było w przypadku Jarosława Kaczyńskiego oraz Jarosława Marka Rymkiewicza.

Sam jednak stosuje taką retorykę. "Kaczyński to jest KPP-owiec!" - powiedział. Michnik w ten sposób chciał zilustrować postawę Prawa i Sprawiedliwość. Partia Kaczyńskiego, tak jak kiedyś komuniści ma podważać każde działanie rządu. "Cokolwiek by zrobił rząd Kwiatkowskiego, Sławoja-Składkowskiego, Prystora czy Narutowicza - było dla KPP bez znaczenia; komuniści i tak mówili, że to wszystko jest nasilający się wyzysk klasy robotniczej i ludu pracującego miast i wsi. Oni państwo odrzucali a limine" - wyjaśnił Michnik.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Romanie zgadza się Michnik i Wałęsa, którzy reprezentowali ówczesny odłam solidarności zawarli porozumienie z szefami władzy komunistycznej podczas suto zakrapianych imprez. "Skundlony " odłam solidarności przejął władzę przy siłowym i finansowym wsparciu komunistów. Trwają po dzień dzisiejszy z przerwami, kiedy trochę rozjaśniało w główkach Polskich wyborów i zagłosowali na PIS oraz na prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michnik to przyjaciel Kiszczaka i Jaruzelskiego oprawców z czasów komuny i stanu wojennego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.