Facebook Google+ Twitter

Michnik: Nazywanie Polski dyktaturą to kompletny absurd

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2011-05-08 10:37

- Kiedy jestem za granicą, nie bardzo wiem, co mówić, bo jak objaśnić, że jedna czwarta naszego społeczeństwa po prostu uległa jakiejś hipnozie? - mówi w rozmowie z Piotrem Najsztubem redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik.

 / Fot. Julo/Public domainOdnosi się w ten sposób do wszystkich teorii spiskowych dotyczących katastrofy smoleńskiej. Dodaje, że współczuje Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz zapewnia, że prezes PiS nigdy nie zdradzi swoich największych zwolenników.

Michnik uważa, że nazywanie dzisiejszego państwa dyktaturą Tuska albo "dyktaturą zdrajcy Tuska" "to jest kompletny absurd". - Z tymi, którzy w to głęboko wierzą i na tej płaszczyźnie chcą rozmawiać, nie ma rozmowy. Jednak myślę, że to jest taka gorączka, która mija - twierdzi dziennikarz. Co stałoby się jednak, gdyby owa gorączka nie minęła? - Każda gorączka gdzieś ma swój kres. Pamiętam zauroczenie milionów ludzi faszyzmem, a pojedzie pan do Chin i będzie rozmawiał z kimkolwiek w moim wieku, to okazuje się, że wszyscy byli hunwejbinami i wierzyli, że rewolucją kulturalną blokują drogę - argumentuje Michnik.

Według redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Jarosław Kaczyński nigdy nie zdradzi ludzi, którzy snują teorie spiskowe o katastrofie. - Bo żeby ten fakt zaistniał, oni musieliby uznać, że zdradził - tłumaczy. Co jednak według Michnika powiedziałby prezes PiS swoim najtwardszym zwolennikom, gdyby porozumiał się z PO? - To też by im wytłumaczył taktyką.

Czytaj cały tekst w Polskatimes

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 11.05.2011 20:37

ala6661 Wczoraj 20:57
RACJA. ale dzięki komu?
DZIĘKI MICHNIKOM, BARTOSZEWSKIM I PODOBNEJ HOŁOCIE.
JEŻDŻĄ PO EUROPIE I GADAJĄ JAKI TO KACZYŃSKI ZŁY.

ALE DLA NIEMCA, FRANCUZA WŁOCHA HISZPANA ITD POLAK TO NIE KOPERNIK, PUŁAWSKI KOŚCIUSZKO. SKŁODOWSKA, SZYMBORSKA ITD.
DLA NICH POLAK TO BONIEK, PAPIERZ A RESZTA TO KACZYŃSCY.

PODZIĘKUJCIE MICHNIKOWI

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala6661
  • ala6661
  • 10.05.2011 20:57

Polska nie jest ani dyktaturą ani demokracją . Polska jest pośmiewiskiem!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
naczelny
  • naczelny
  • 10.05.2011 18:12

zwolennicy PO jeszcze nie wyszli z wody a drzew na które kiedyś wejdą nawet nie widzieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 10.05.2011 14:18

Zwolennicy PiS-u jeszcze nie poschodzili z drzew ,@

Komentarz został ukrytyrozwiń
bbb
  • bbb
  • 10.05.2011 02:31

u RadioMaryjnych wiara to wiara czyli przeżytek
u PO-wałów wiara w Tuska to "zdrowy ogląd na współczesny świat"
i jak tu przejść obok

Komentarz został ukrytyrozwiń
ddd
  • ddd
  • 10.05.2011 02:07

Narodzie, uważaj ela z PO ma
"zdrowy ogląd na współczesny świat i nie wierzy"
to rzadka i niebezpieczna PrzypadłOść u tych wałków

WIERZĄC TUSKOWI SĄ GŁĘBSZEJ WIARY NIŻ RYDZYK I FANI RADIA MARYJA.
zatem ten typ kłamie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 10.05.2011 01:51

ddd Dzisiaj 01:38

to jednak ona była tym FAŁSZYWYM NARODEM,
TO ONA sfałszowała nicka
niby nic oryginalnego ale dla niej nobilitacja.

co do puknięcia - nawet alkohol nie pomoże, nie powinna na to liczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ddd
  • ddd
  • 10.05.2011 01:38

puknij się bo on cie puknie.
a może na to liczysz?
ale musiałby się najpierw napić, inaczej się nie da.
znam go

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 09.05.2011 22:16

Piłeś- nie pisz ! AMEN !

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 09.05.2011 21:23

ela puknij się w ptasi PO-wski móżdżek.

dlaczego zaprzeczasz, żeś z PO. wstydzisz się? rozumiem.
ty masz ogląd? czego? gdzie?
ty masz tendencje do chwalenia się tak jak tusk. to wasza PO-przypadłość.
Tuskowi oprócz orlików najlepiej wyszedł Zamach w Smoleńsku. bardzo skuteczny, choć musieli kilku dobić.
fałszować mój nick mógł tylko twój kumpel z PO-młodzieżówki.
dla mnie nie jest istotnie czy jakaś PO-chołota wie kiedy Naród mówi prawdę.
tyś zrodzona wśród wałów, lodów i przekrętów więc nie masz pojęcia że może być inaczej.
dla ciebie michnik, tusk, palikot, niesiołoski, kutz itp to idole.
jeżeli ty wierzysz takim jak oni, to przy twojej głębokiej wierze Popiełuszko, JPII Kolbe i pozostali są ateistami, czyli osobami małej wiary

to że był zamach to oczywiste dla zdrowych i trzeźwych.
ty możesz nazywać to karą bożą, przypadkiem, przypadłością itp. mi to dynda