Facebook Google+ Twitter

Michnik: PiS przypomina Komunistyczną Partię Polski

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-10-17 08:25

- Prawo i Sprawiedliwość przypomina Komunistyczną Partię Polski - powiedział redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik w wywiadzie dla "Wprost". - To opozycja antysystemowa i antypaństwowa. To formacja, która chce unicestwić państwo demokratyczne, ukształtowane po 1989 r. - podkreśla.

Adam Michnik wikimedia.org/wikipedia/commons/3/30/AdamMichnik01Mar2006.jpg / Fot. JuloWedług naczelnego "GW" PiS jest opozycją, która chce "unicestwić polską demokrację ukształtowaną po przemianach 1989 roku" i obecnie znów używa "języka wszechwładzy" z czasów, gdy państwem rządzili obaj bracia w latach 2005-2007.

- Jeżeli ktoś mi mówi, że Bronisław Komorowski, demokratycznie wybrany prezydent, został wybrany przez nieporozumienie i że ukrywał, że jest śmiertelnym wrogiem Kościoła katolickiego i krzyża katolickiego, że Polska jest niemiecko-rosyjskim kondominium, to wiem, że nie mam do czynienia z opozycją parlamentarną normalnego typu - wyjaśnia Michnik.

Dlatego też Prawo i Sprawiedliwość przypomina Michnikowi Komunistyczną Partię Polski. - To opozycja antysystemowa i antypaństwowa - tłumaczy - Podobnie jak Komunistyczna Partia Polski, krytykuje i odrzuca "cokolwiek by zrobiły jakiekolwiek rządy, choćby to było dobre i pożyteczne".

- Partia komunistyczna chciała unicestwić państwo polskie - kończy porównanie redaktor największego polskiego dziennika.

Czytaj więcej: Polska Times

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (56):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 11.09.2011 00:06

Michnik, jesteś łajzą, skurwielem i parszywcem. możesz mnie zaskarżyć, cały kraj się dowie, kim jesteś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 11.09.2011 00:06

Ciekawe, czy sąd ukarze tego żyda za te słowa, skoro ukarał Rymkiewicza za wyrażanie swojej opinii?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Michnik
  • Stefan Michnik
  • 25.03.2011 11:03

czy bolszewik szechter to twój "aciec" dzialacz komunistycznej partii zachodniej ukrainy i zdrajca Polski i skąd to nowe nazwisko -michnik

Komentarz został ukrytyrozwiń
OBSERWATOR
  • OBSERWATOR
  • 08.03.2011 17:22

PANIE MICHNIK JA NIE PAMIETAM ŻEBY PAN COŚ DOBREGO NAPISAŁ O PISIE PEWNIE MA PAN PRETENSJĘ ŻE NIE ZOSTAŁ PAN ODZNACZONY A DOPIERO PREZYDENT KOMOROWSKI PANA ODZNACZYŁ I DLATEGO PAN BRONI PLATFORMY A GANI PIS.DLACZEGO PAN NIE CHCE WIDZIEĆ ŻE OD PRAWIE CZTERECH LAT NIC SIĘ NIE ROBI DLA POLSKI I POLAKÓW GDZIE TE OBIETNICE CUDA A W ZAMIAN DOSTALIŚMY PODWYŻKI I WSZYSTKO ZGANIA SIĘ NA KRYZYS.PRZECIEŻ BYLIŚMY ZIELONĄ WYSPĄ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tadeusz.foremniak
  • tadeusz.foremniak
  • 24.10.2010 20:59

Michnik-przypomnij sobie,kim był Twój Ojciec-czołowy bolszewik ukraiński!!!
Ty nie masz prawa tak mówić o PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tadeusz Zaj "Michnik pierwszy po bogu, toście mu pomnik wystawili za życia".

Pomnik zdrady?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 18.10.2010 13:17

Michnik pierwszy po bogu, toście mu pomnik wystawili za życia.
Ja naiwny cały czas myślałem, że dla was to Jacek i Placek wiedzie prym, a tu proszę zaskoczenie, to Michnik rządzi! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

To że Michnik budzi negatywne emocje jest w pełni uzasadnione. Jest On utożsamiany ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami transformacji ustrojowo gospodarczej Polski.Beneficjentami tych przemian jest cześć Solidarności która poszła na "układ" z komunistami.Władza komunistyczna będąc świadoma nieuchronnych zmian wytypowała ludzi z Solidarności dla których takie wartości jak dobro Polski było niezrozumiałe natomiast na dźwięk mamony natychmiast ożywiali się.Wiedzieli doskonale że ich fortuna urośnie przy boku komunistów.Cały tort podzielili miedzy siebie.Obecnie jest to wpływowa i bogata grupa ludzi która nie cofnie się przed niczym aby utrzymać się przy władzy.Wiedzą doskonale że rządy PIS są zagrożeniem dla ich interesów i będą stosować różne metody aby zdyskredytować Jarosława Kaczyńskiego jak i cały PIS łącznie z jego elektoratem.Takim elementem aby wytworzyć w społeczeństwie negatywny wizerunek PIS jest właśnie ten wywiad Michnika.
Jednym słowem Polska została zawłaszczona przez grupę ludzi mających interes Polski w wielkim poważaniu i dopóki nie będą rozliczeni będą kąsać Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Mac
  • @Mac
  • 18.10.2010 13:05

W Polsce nie ma tramwaju zwanym demokracja.Nie ma parlamentu,senatu,posłów i senatorów wybranych w wolnych wyborach.Nie ma też struktur samorządowych ,ani rządu stworzonego przez parlamentarną większość.Nie ma prezydenta powołanego na urząd przez większość obywateli.Parlament nie dzieli się na cztery partie plus kluby.Nie ma niczego.Jest Kononowicz.Może powinien Pan udać sie do specjalisty...od oczu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
@freelancer
  • @freelancer
  • 18.10.2010 12:35

Co do tej stronki...Dyskredytowanie oponentów poprzez "haki",skąd my to znamy?Aha!To dlatego komuna padła,a Kaczyński przepadł z kretesem w wyborach!Małe to...bardzo małe.