Facebook Google+ Twitter

"Michnikowszczyzna" - dziwne koło historii

Dziwne koło historii zatoczyło się wokół osoby Adama Michnika od czasu kiedy pierwszy raz spotkałem się z tym nazwiskiem.

Gdy byłem "piękny i młody'', a moim głównym celem życiowym było przemycenie długich włosów przez dyrektorską kontrolę przed rozdaniem świadectw, posiadanie rozszerzanych spodni i oryginalnych dżinsów (wówczas nie zrealizowane), krążyło nad Polską dziwne fatum. Fatum to nazywało się "Kuroń i Michnik".

Kiedy wybuchł wulkan w okolicach Skarżyska i zasypał pół Kamiennej, to była wina Kuronia i Michnika. Gdy halny pozrywał dachy w podkieleckich wioskach, to z winy Kuronia i Michnika. Nawet, kiedy tsunami pogoniło opalonych letników z Chałup, to też była to wina Kuronia i Michnika. Natomiast, gdy państwo, z dobroci i opiekuńczości swojej, zapewniło im darmowy wikt i opierunek, to wszelkie akty "antypolskie" wykonywali "ci spod znaku Kuronia i Michnika". Minęło sporo czasu, odszedł śp. Jacek Kuroń, a fatum, tym razem nazywane Michnik lub "michnikowszczyzna", znowuż krąży nad Polską. Znowuż wykonuje jakieś "antypolskie" działania. Czyżby to "komuna" zmartwychwstała - myślę sobie, ale nie - rozglądam się i nie widzę żadnych śladów "komuny".

A może, jurne "komuchy" porozsiewały swoje nasienie w różnych miejscach i teraz drogą DNA, ich sposób widzenia świata i postępowania odnawia się tu i tam, pochlapany tylko, dla niepoznaki, inną farbą? Już zaczynało być mi go żal, bo przecież trudno żyć z oskarżeniem o permanentną "antypolskość", ale widzę u Kuby Wojewódzkiego, że potrafi się śmiać, dowcipkować i nawet wpisać się w klimat "nawijek" Kuby. Nie jest źle, Panie Adamie, myślę sobie.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@Jerzy Konopka Dzisiaj 11:22
"Tak, z tego pana Leszka to dowcipniś, ale cóż można spodziewać się po człowieku przesiąkniętym czerwonym, zbrodniczym komunizmem".
Wolę być oczerniany jako dowcipniś, niż być rzeczywistym człowiekiem przesiąkniętym czerwonym, zbrodniczym komunizmem, tak jak mały "gebelsostalinek" i mieć jego poczucie humoru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, z tego pana Leszka to dowcipniś, ale cóż można spodziewać się po człowieku przesiąkniętym czerwonym, zbrodniczym komunizmem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michnik to swój człowiek !!!

W 1988r chwali się,że bardzo dobrze współpracowało mu się z Kiszczakiem.
www.youtube.com/watch?v=V8l6B2HOtNI

ma wielu przyjaciół
http://www.komott.net/main/michnik.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.