Facebook Google+ Twitter

Microsoft apeluje: Porzućcie Windows XP!

Na pięciodniowej konwencji BUILD w Belfaście Microsoft po raz kolejny wezwał użytkowników do porzucenia Windows XP. Dyrektor Microsoftu ds. operacyjnych zaapelował, aby firmy rozpoczęły migrację na platformę Windows 7, gdyż wsparcie techniczne dla XP kończy się z rokiem 2014.

 / Fot. Althepal, Creative Commons 3.0 / wikipedia.orgKevin Turner, dyrektor ds. operacyjnych MS, zaapelował podczas konwencji BUILD, aby firmy i korporacje zrezygnowały z Windows XP oraz pakietu Office 2003. Wytłumaczył, że niebawem kończy się wsparcie techniczne dla tych produktów, a Microsoft nie zamierza go ponownie przedłużać.

"Jeśli chodzi o te wszystkie firmy, które mają stare produkty i nie rozpoczęły aktualizacji: hej, to były świetne produkty! XP było wspaniałe, cieszyło się wielkim uznaniem klientów, ale nadszedł czas, by już sobie poszło" - tłumaczył Turner.

Microsoft dziwi się, czemu z Windows XP korzysta tylu użytkowników, skoro jest to system przestarzały (10-letni). MS wyraża nadzieję, że niebawem wszyscy "przesiądą się" na najnowszy produkt giganta z Redmont, czyli Windows 7 - informuje Chip.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 21.09.2011 08:07

A ja powiem PORZUĆCIE Microsoft!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
uuuuuuu
  • uuuuuuu
  • 20.09.2011 14:47

Już dawno porzuciłem. Od 4 lat używam Ubuntu i nie mam zamiaru wracać do tej patologii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
justine
  • justine
  • 19.09.2011 20:16

Może i przestarzały, ale jaki stabilny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wmawiają ludziom to Windows 7 tylko po to żeby za rok dowiedzieli się, że mają przestarzałe oprogramowanie i że czas by zakupili Windows 8, a przecież już od dwóch lat przebąkują o nadchodzącym zupełnie "rewolucyjnym" Windows 9...
Czyli po prostu chcą z ludzi zrobić jeleni, bo nie ma absolutnie żadnego aktualnie powodu by zmieniać system skoro na XP można jeszcze bezpiecznie przez lata pracować.

A co do artykułu to fajnie by było jakby się w nim znalazły też jakieś informacje od autora, a nie żeby to była taka kopia newsa, którego spotkałem na większości portali w necie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.