Facebook Google+ Twitter

Microsoft chce zrezygnować z autoryzacji za pomocą hasła. Windows Hello wykorzysta dane biometryczne

Microsoft się zmienia. Oprócz przeglądarki Internet Explorer do historii ma przejść tradycyjny sposób weryfikacji użytkownika. W systemie oznaczonym liczbą 10 ma pojawić się usługa Windows Hello, która będzie wykorzystywała dane biometryczne.

 / Fot. MicrosoftWindows Hello dokona autoryzacji użytkownika za pomocą danych biometrycznych - podaje The Verge. Pomysł nie jest nowy, bo skanery linii papilarnych są dostępne w laptopach od lat, a ich niska użyteczność stawia bardzo często sensowność korzystania z nich pod znakiem zapytania. Tym razem Microsoft chce rozwinąć weryfikację za pomocą danych biometrycznych: odcisków palców, skanu twarzy itp.

Powszechnie wiadomo, że zabezpieczenie hasłem nie stanowi zbyt wielkiego wyzwania dla cyberprzestępców, dlatego Microsoft w przyszłości będzie chciał zastąpić tradycyjną autoryzację. Na początku koncern będzie wykorzysta dostępne już rozwiązania skanowania linii papilarnych. W późniejszych miesiącach ma zamiar zacząć wspierać kamerę RealSense 3D Intela, wykorzystującą podczerwień do skanowania twarzy.

Czytaj także: Microsoft zrezygnuje z Internet Explorera. Trwają poszukiwania nazwy dla nowej przeglądarki


Wraz z Windows Hello pojawi się usługa Passport, nowy system weryfikacji na stronach i w aplikacjach, służący do bezpiecznego logowania.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.