Facebook Google+ Twitter

Microsoft kupuje pozytywne recenzje konsoli Xbox One?

Wszystko wskazuje na to, że ruszyła właśnie ciemna kampania promocyjna zachęcająca do zakupu konsoli Xbox One. Microsoft ma korzystać w tym celu z pomocy serwisów i vlogerów, którzy mają być dodatkowo opłacani za pozytywne recenzje konsoli.

Logo Microsoft / Fot. microsoft.comSensacyjna informacja pojawiła się za sprawą jednego z pracowników serwisu Machinima, który opublikował na Twitterze, że partnerzy portalu mogą uzyskać dodatkową opłatę w wysokości 3 dolarów za każdy tysiąc wyświetleń ich filmiku. Warunkiem była co najmniej 30-sekundowa pozytywna informacja na temat najnowszej konsoli giganta z Redmond. Każdy vloger, który liczył na dodatkowy zysk musiał oznaczyć swój film tagiem „XB1M13”.
Wkrótce okazało się jednak, że z ponad 6 tysięcy klipów oznaczonych wspomnianym tagiem zaledwie kilkaset z nich rzeczywiście odwołuje się do kampanii brytyjskiego serwisu Machinima, a co za tym idzie działań promujących produkt Microsoft'u.
Logo Machinima / Fot. machinima.comWyżej wspomniana informacja opublikowana na Twitterze pracownika została już usunięta z sieci, podobnie jak jego kanał w serwisie YouTube.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.