Facebook Google+ Twitter

Microsoft ma nowe logo! Jak Ci się podoba?

Już wkrótce do sklepów trafi sprzęt z Windows 8, który dla wielu stanowi wywrócenie tego co znane i lubiane o 180 stopni. Z falą świeżość przypłynęła również zmiana logo samego Microsoftu.

Sonda

Będziesz używał(a) Windows 8?

Zmiany w najlepsze - Modern UI znany wcześniej jako Metro, a teraz nowe logo! / Fot. Microsoft/YouTubeMicrosoft można lubić, bądź nie. Nic nie zmienia jednak faktu, że system Windows przynajmniej na domowych komputerach gości najczęściej. I to właśnie firma, która produkuje ten niezwykle popularny system postanowiła przy okazji wydania Windows 8, zmienić swój znak rozpoznawczy, czyli po prostu logotyp. Nie uwierzycie, ale zmian nie doczekał się od 25 lat. Może więc czas najwyższy?


Czytaj dalej --->


-> Profil autora na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

AK
  • AK
  • 18.09.2012 10:51

Co w tym smutnego? Chcą, to niech siedzą. Zresztą, upgrade ma kosztować około 150 złotych, więc to tak, jak kupienie sobie nowego ciucha w sklepie (jeszcze zależy, co kto za ciuchy kupuje). Ja tam się pewnie skuszę, mimo wszystko darzę dziecko mariażu Gatesa i Allena sympatią i ciekawi mnie, co tym razem za bzdury wprowadzili. Choć prezentacje wizualne jak na razie niczym nie powalają, a interfejs "zwykły" (czyli nie-metrowy) wygląda wręcz tak samo, jak w 7-ce, poza wywalonym przyciskiem Start.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz
  • Tomasz
  • 31.08.2012 10:27

Łukasz,interesujące teksty piszesz
zobacz na sondę

będziesz używał Windows 8
tak - 23%
----------
może - 32%
na pewno nie - 45%

smutny wynik,znam znawców i znawczynie komputerowe co siedzą na Windows XP

powodzenia

Tomasz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie! Wrócili do starego loga! A te podczas ładowania (logowania) się (do) systemu, to było już w... Windows 1.0. To mały krok dla Microsoftu, ale wielki skok dla użytkowników! Co do interfejsu Metro to mam mieszane uczucia. Wszystko ustawione na siłę pod te Kafelki. Na smartphonach, tabletach tudzież ich hybrydach - to ma sens. Jednak dla użytkowników notebooków, desktopów - jest mniej intuicyjne a wręcz przeszkadza (przynajmniej dla mnie). Widać, że MS kieruje na ten pierwszy rynek. Choć w dużej mierze, Windows 8 to (Windows 7/Vista). Nowy interfejs + związane z nim funkcjonalności i programy oraz brak części aplikacji: Win Move Maker, Media Center + Konieczność częstego logowania się na konto Windows Live - to są główne zmiany. Reszta ustawień, systemu, wygląd okien i aplikacji jest taka sama (czasem minimalnie podrasowana pod "kafelkowy układ" jak w dwóch poprzednich systemach. MS robi krok do przodu, a zarazem skok do tyłu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Filip Chochół: Najwyraźniej tak :) Pojawia się w materiale reklamowym Windows 95, który można znaleźć np. na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=Tw-GGT6900s

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie to bez znaczenia. Nawet nie za bardzo kojarzę poprzednie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powrót do sztywnego loga z 1985?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Milusinski
  • Milusinski
  • 23.08.2012 19:20

Moim skromnym zdaniem logo jest zjeb..e, do d.py. Zero w nim dynamiki, jakiejkolwiek wyobraźni. Minus dla Microsoftu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.