Facebook Google+ Twitter

Microsoft nie kupi Yahoo!

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-04 07:27

Koncern Microsoft wycofał ofertę kupna portalu Yahoo! Prezes komputerowego giganta, Steven Ballmer, wysłał w tej sprawie list do współtwórcy i dyrektora Yahoo!, Jerry Yanga. Dokument został opublikowany na stronie Microsoftu.

Steven Ballmer napisał, że nadal wierzy, iż propozycja kupna portalu była korzystna zarówno dla Microsoftu, Yahoo!, jak i dla całego rynku. Podkreślił, że połączenie sił komputerowego giganta i portalu miało na celu między innymi zapewnienie konsumentom, wydawcom i reklamodawcom większej innowacyjności i wyboru na rynku. Wyraził wielkie rozczarowanie faktem, iż oferta jego koncernu nie została przyjęta. Steven Ballmer zaznaczył, że połączone siły obu komputerowych firm pozwoliłyby skutecznie konkurować z firmą Google, która obecnie zdominowała rynek wyszukiwarek internetowych.

Prezes Microsoftu ujawnił w liście, że zarząd Yahoo! odrzucił propozycję finansową koncernu, mimo iż ten podniósł ją do sumy 33 miliardów dolarów. To o 5 miliardów dolarów więcej niż wyniosła pierwotna oferta. Władze portalu zażądały jednak co najmniej 37 miliardów dolarów od Microsoftu, co dla komputerowego giganta było nie do przyjęcia.

W odpowiedzi na list Ballmera władze portalu Yahoo! napisały, że od początku oferta Microsoftu zaniżała faktyczną wartość firmy. Zapewniły przy tym, że ich celem jest maksymalizacja wartości akcji firmy i podejmowanie strategicznych decyzji, które zapewnią jej sukces i silną pozycję na rynku. W oficjalnej odpowiedzi na list prezesa Ballmera wyrażono radość z faktu, iż tak wielu akcjonariuszy Yahoo! zgodziło się z opinią, że propozycja finansowa Microsoftu jest zaniżona.

Współzałożyciel i dyrektor Yahoo!, Jerry Yang, zaznaczył, że jest niezwykle dumny z postawy pracowników firmy w okresie ostatnich 3 miesięcy, gdy trwały negocjacje z Microsoftem. Dodał, że ten proces tylko podkreślił unikalną i wartościową pozycję strategiczną portalu. Yang wyraził przekonanie, że teraz Yahoo! skupi się przeprowadzeniu transformacji najważniejszej w swej historii.

IAR zbiorcza/kk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.