Facebook Google+ Twitter

Microsoft Office za darmo, w sieci

Microsoft pracuje nad trzema wersjami pakietu Office, do których internauci będą mieli dostęp z pomocą sieci. Ten ruch, to zdaniem agencji Reutera, wynik zaostrzającej się rywalizacji z firmą Google. W zeszłym tygodniu rywal Microsoftu zapowiedział stworzenie darmowego systemu operacyjnego, konkurencyjnego dla Windows.

Steve Ballmer z Microsoftu / Fot. PAP- Microsoft wreszcie rozpoczyna ekspansję do świata sieci. Pierwszym zwiastunem tego procesu była wyszukiwarka Bing, drugim jest zapowiedź udostępnienia pakietu Office w sieci - mówi agencji Reutera Katherine Egbert, analityk z firmy Jefferies & Co.

Zgodnie z zapowiedziami firmy Microsoft internauci będą mieli dostęp do narzędzi pozwalających tworzenie m.in.: dokumentów tekstowych oraz prezentacji. Firma szykuje także atrakcyjne rozwiązania dla klientów biznesowych.

Jaka jednak korzyść w udostępnianiu oprogramowania, które przynosi duże pieniądze? Microsoft liczy na to, że użytkownicy sieciowej wersji pakietu Office będą odwiedzać strony www należące do firmy (przede wszystkim wyszukiwarkę Bing), a ruch na nich przełoży się na zyski z reklam.

Sieciowa wersja Office ukaże się równocześnie z wprowadzeniem na rynek płatnego Office 2010, czyli najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego roku. Pierwsza wersja internetowego pakietu została zaprezentowana w poniedziałek, w Nowym Orleanie. W najbliższym czasie będzie poddana rozlicznym testom.

Źródła: Reuters, CNN


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

http://www.youtube.com/watch?v=KMU0tzLwhbE
: )

Komentarz został ukrytyrozwiń

czyżby Microsoft znalazł sposób na walkę w sieci z Google, zobaczymy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.07.2009 22:23

Teraz dopiero!? Już dawno kupiłem Ofc - 2007

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie darmowy Office będzie bardzo okrojony z funkcji, bo inaczej nikt by nie kupił wersji płatnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.07.2009 20:02

Wbrew pozorom MS ma wiele darmowych produktów. I to stojących na najwyższym poziomie. Często są one mniej znane (lub po prostu gorsze od konkurencji). Przykłady? Rewelacyjny Live Mesh do synchronizacji komputerów. Office też zapowiada się ciekawie i nawet lepiej od GDocs. Czy przegonią Zoho? Zobaczymy... Szkoda tylko, że najprawdopodobniej jak zwykle pod Operą nie będzie działać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakoś nie chce mi się wierzyć w darmowość Microsoft :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.