Facebook Google+ Twitter

Microsoft otwiera serwis społecznościowy! Dla uczniów i studentów

Serwis So.cl, stworzony przez firmę Microsoft, właśnie został udostępniony wszystkim zainteresowanym. Ma szansę konkurować z Facebookiem, Google+ i Twitterem? Sprawdźmy!

Sonda

So.cl osiągnie sukces?

Dożyliśmy czasów, gdy każda szanująca się internetowa korporacja chce mieć własny serwis społecznościowy. Obecnie to Facebook święci triumfy popularności - liczba korzystających z usług serwisu zmierza do magicznego 1 mld (901 milionów aktywnych użytkowników było w pierwszym kwartale 2012 roku). Teraz ten portal zadebiutował także na giełdzie. Wiele osób zauważa, że moda na Facebooka może za jakiś czas minąć. Trudno się z tym nie zgodzić, ale też nietrudno zauważyć, że wszyscy nagle zapragnęli mieć własny serwis - Google wystartował z Google+, a Microsoft...

Ucz się i wyszukuj - jedno z haseł so.cl / Fot. Microsoft (so.cl)Microsoft również stworzył namiastkę serwisu społecznościowego. Dzięki niemu można łatwo podzielić się wynikami wyszukiwania ze znajomymi, rodziną itp. Powstał głownie z myślą o uczniach czy studentach.

O projekcie Microsoftu można było usłyszeć jeszcze w ubiegłym roku - do sieci "wyciekła" znajdująca się pod adresem so.cl - strona główna Tulalip. Z czasem nazwa została jednak zmieniona na właśnie so.cl, a sam serwis był dostępny wyłącznie dla wybrańców - był testowany na niektórych uniwersytetach.

So.cl to raczej wymieszanie wszystkiego co znamy - Facebooka, Google+, a nawet Pinteresta. Portal stara się łączyć wyszukiwanie z funkcjami społecznościowymi. Serwis umożliwia śledzenie wybranych wcześniej tematów i dzielenie się nimi z innymi. "Video party" to sposób na zbiorowe oglądanie filmów na YouTube.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.