Facebook Google+ Twitter

Microsoft podbija chiljską administrację. Internauci protestują

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-30 11:34

Już w maju rząd Chile podpisał z Microsoftem umowę dotyczącą stosowania oprogramowania tej firmy w chilijskim systemie administracyjnym i edukacyjnym. Decyzja rządu, która wyszła na jaw w czerwcu, spotyka się ze sprzeciwem użytkowników.

Według austriackiej telewizji ORF do istniejącej w Chile organizacji "Movimiento de Liberacion Digital" (Ruch Wolności Elektronicznej), przyłączyło się w ostatnich tygodniach wielu internautów. W swoim blogu protestuje MdLD przeciwko umowie, zawartej przez rząd bez zwykłego w takich przypadkach przetargu, braku konkurencyjnych propozycji i niepoinformowania o rozmowach opinii publicznej. Celem organizacji jest zmuszenie rządu do wymówienia zawartego kontraktu oraz powiększenie swojego wpływu na rozwój nowoczesnych technik informacyjnych.Santiago de Chile, katedra / Fot. wikipedia. pl, GNU free license

Dzięki umowie z rządem chilijskim firma z Redmond ma możliwość penetracji struktur administracyjnych państwa i przenika głęboko do tamtejszego systemu edukacji. W zamian Microsoft zobowiązał sie do budowy centrum naukowego w jednym ze słabo rozwiniętych regionów Chile oraz przez najbliższe trzy lata ma wspomagać sumą 100 tys. dolarów rocznie cztery chilijskie instytuty rozwoju nauk, należące do państwowych uniwersytetów.

Czytaj też
Microsoft niesłusznie ofiarą krytyki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.