Facebook Google+ Twitter

Microsoft pokazał kolejne nowości. Office będzie platformą, a nowa przeglądarka nazywa się Edge

Wiemy już, jak będzie nazywać nowa przeglądarka Microsoftu. Koncern ujawnił podczas konferencji Build 2015 w Kalifornii kilka ciekawych nowości związanych z Windowsem 10. Wśród nich rozwiązanie problemu z brakiem aplikacji dla urządzeń mobilnych.

 / Fot. zrzut ekranuMicrosoft Edge - taką nazwę będzie nosić następca Internet Explorera wcześniej znany pod kodową nazwą Spartan. Przeglądarka będzie zintegrowana z asystentem głosowym Cortana, umożliwi robienie notatek na stronach internetowych, łatwe udostępnianie treści. Na uwagę zasługuje jej bardzo nowoczesny wygląd.Windows Platform Bridge - pod tą tajemniczą nazwą kryje się narzędzie, które może rozwiązać problem braku aplikacji dla mobilnego Windowsa. Microsoft udostępni twórcom programów narzędzie, które automatycznie przekształci kod aplikacji dla iOS czy Androida i przystosuje ją do Windowsa. Koncern pochwalił się, że w ten sposób została przeprogramowana gra "Candy Crush Saga" dostępna w sklepie Windows Store. Platforma umożliwi również konwertowanie kodu oprogramowania dla pecetów.

Microsoft Office ma stać się platformą. Co to oznacza? Twórcy oprogramowania będą mogli tworzyć rozszerzenia do pakietu biurowego i integrować poszczególne jego programy z zewnętrznymi aplikacjami.

Continuum for Phones umożliwi połączenie smartfonu z komputerem lub tabletem i korzystanie z aplikacji mobilnych na PC z Windows 10. Łatwo wyobrazić sobie zalety tego rozwiązania choćby podczas prezentacji biznesowych czy w edukacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.