Facebook Google+ Twitter

Microsoft pokazał najnowszą wersję pakietu Ms Office 2013!

16 lipca Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i pokazał, a także udostępnił do testów, najnowszą wersję Microsoft Office 2013, popularnego pakietu biurowego. Co nowego w niej znajdziemy?

Dyskusję nad nadchodzącą, nową wersją pakietu biurowego, rozpoczęto już w miniony piątek, kiedy Microsoft otworzył nowy blog nazwany Office Next.

"...Jestem bardzo podekscytowany startem bloga oraz połączeniem was z inżynierami, którzy budują przyszłą wersję Office..." - napisał Gray Knowlton z Microsoftu. "...Tutaj będziecie mogli przeczytać o wszystkich usprawnieniach, które zrobiliśmy, projektach, które wybraliśmy, a także informacje zwrotne o naszych decyzjach..." - dodał Knowlton.

Tymczasem dziś na specjalnym pokazie firma zaprezentowała długo oczekiwany pakiet programów.

Co nowego?


Ekran startowy instalacji pakietu Office 2013 / Fot. Igor Kałczyński Największa zmiana? Prawdopodobnie największą zmianą w Office 2013 nie jest zmiana w wyglądzie interfejsu graficznego, ale sposób, w jaki dokumenty są dostarczane wraz z niektórymi innymi ważnymi rozwiązaniami, których nie widzimy. Microsoft próbuje jak tylko może pokazać nam jak można edytować dokumenty na wszystkich urządzeniach jak komputer osobisty, telefon i tablet.

Zintegrowany SkyDrive / Fot. Igor Kałczyński Od teraz wszystkie dokumenty zapisywane są domyślnie w tzw. chmurze, czyli w SkyDrive - wirtualnym dysku Microsoftu. Oczywiście, można to zmienić i zapisywać wszystkie dokumenty lokalnie na swoim komputerze, laptopie itp. Skype, Facebook oraz inne sieci społecznościowe zostały całkowicie zintegrowane i mamy do nich dostęp z poziomu danej aplikacji pakietu.

Ms Word 2013 / Fot. Igor Kałczyński Tzw. wstążka, element interfejsu użytkownika, zastępujący tradycyjne menu i paski narzędzi jest domyślnie zwinięta, a rozwinąć ją można dopiero wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Dlatego też sam interfejs nie jest aż tak zatłoczony jak w Office 2010. O wiele jest łatwiej się w nim poruszać. Każdy program z pakietu ma inny kolor i pokazuje się to także po otwarciu danego programu. Word jest niebieski, Excel jest zielony i tak dalej. Nowe są także same ikony danego programu.

Czytaj dalej >>>

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.