Facebook Google+ Twitter

Microsoft posłuchał graczy. Xbox One nie będzie wymagał połączenia z internetem

Microsoft ugiął się pod ciężarem krytyki i zrezygnuje z kontrowersyjnej funkcji online check-in w swojej nowej konsoli Xbox One. Koncern z Redmond zmienił zdanie w krytycznym momencie. Niewiele brakowało, a prezentacja produktu stałaby się wpadką roku na rynku technologicznym.

 / Fot. materiały producentaPodczas targów E3, Microsoft zaprezentował konsolę Xbox One, najpoważniejszego konkurenta dla Sony Playstation 4. Radość fanów urządzenia trwała jednak krótko, bo za chwilę okazało się, że firma wprowadziła wymóg połączenia z internetem w celu weryfikacji gier, z których korzystają gracze. Co to oznaczało w praktyce? Że użytkownik nie mógłby chociażby pożyczyć gry od kolegi czy kupić jej na rynku wtórnym.

Twórcy konsoli czuliby się zapewne wyśmienicie ze swoim pomysłem na ograniczenie dostępu do konsoli, gdyby nie Sony i gracze. Ten pierwszy zapowiedział, że nie będzie uniemożliwiał korzystania z używanych gier, a do korzystania z PS4 nie będzie potrzebne połączenie z internetem. Drugim elementem była miażdżąca krytyka potencjalnych klientów produktu. Już ona sama wystarczyła, by obecność Microsoftu na E3 można uznać za porażkę, wręcz katastrofę.

Firma widząc skalę krytyki postanowiła ustąpić. "Zdajemy sobie sprawę, że gracze kochają nasze gry i rozrywkę, którą im dostarczamy. Kochają również stworzoną przez nas wizję Xbox’a. Wyraźnie dali nam jednak do zrozumienia, że chcą mieć możliwość wyboru. Chcą decydować o tym, co zrobią ze swoimi grami. Chcą również grać na konsoli, gdy nie posiadają dostępu do internetu. Wysłuchaliśmy tych próśb" - stwierdził Marc Whitten, którego cytuje "Gazeta Prawna".

Do korzystania z Xbox One nie będzie wymagane połączenie z internetem. Gracze będą mogli pożyczać gry, ale z ważnym zastrzeżeniem - tylko te kupione na nośnikach. Jeżeli gra zostanie pobrana online, na stałe przypisze się do naszego konta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.