Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23251 miejsce

Microsoft przedłuża częściowe wsparcie dla Windows XP

Jakiś czas temu firma Microsoft ogłosiła, że z dniem 8 kwietnia 2014 roku przestanie wspierać jeden ze swoich najpopularniejszych systemów operacyjnych. Po czasie jednak decyzję zmieniono, a wsparcie ma być oferowane do połowy lipca 2015 r.

 / Fot. printscreenWielu użytkowników "okienek", a jest ich sporo, bo według danych z grudnia 2013 r. prawie 29%, z pewnością niezbyt przychylnie przyjęło decyzję Microsoftu. Firma bowiem od 8 kwietnia 2014 roku miała przestać wspierać jednego ze swoich najpopularniejszych, obok Windows 7, systemów operacyjnych.

Co oznaczałoby to w praktyce? Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony Microsoft, brak wsparcia dla Windows XP to koniec ukazywania się aktualizacji dla systemu, w tym tych dotyczących zabezpieczeń. Firma przestrzega, że nasz komputer bez krytycznych aktualizacji zabezpieczeń będzie narażony na wiele zagrożeń: działanie wirusów, programów szpiegujących oraz umożliwiających kradzież czy też uszkodzenie danych. Niemożliwy będzie dostęp do pomocy technicznej. Wielu dostawców sprzętu i oprogramowania także nie będzie wspierać swoich produktów działających w Windows XP.

Po czasie decyzję jednak zmieniono. O ile z dniem 8 kwietnia pomoc techniczna dla użytkowników Windows XP stanie się niedostępna, o tyle dalej będzie można pobierać aktualizacje chroniące przed szkodliwymi oprogramowaniami. Dla użytkowników prywatnych ochrona będzie dostępna poprzez program Microsoft Security Essentials, jeśli zaś chodzi o instytucje-System Center Endpoint Protection, Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection i Windows Intune. Microsoft jednak zaznaczył, że będzie to możliwe jedynie do 14 lipca 2015 r.

Symantec z ofertą wsparcia dla Windows XP

Symantec zajmujący się ochroną antywirusową, tak jak większość firm w tej kategorii, zapowiedział, że w związku z zaistniałą sytuacją, przez jakiś czas będzie bezproblemowo wspierał Windows XP. Oznacza to, że użytkownicy tego systemu, po zainstalowaniu produktu Norton AntyVirus otrzymają niezbędne aktualizacje tak, jakby to się odbywało w przypadku działania na nowszym systemie. Większość producentów antywirusów wsparcie dla swoich narzędzi chroniących określiła na co najmniej dwa lata. W przypadku Symantec nie zostało to jeszcze ustalone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.