Facebook Google+ Twitter

Microsoft: Spam stanowi 97 proc. wysyłanych na świecie e-maili

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-08 15:02

Takie dane przedstawiła w swoim najnowszym raporcie dotyczącym bezpieczeństwa komputerów firma Microsoft. Najpopularniejszy spam to reklamy leków i produktów codziennego użytku.

Hackerzy często wysyłają też niebezpieczne załączniki lub próbują wyłudzić poufne dane. Przeważanie niechciane e-maile wysyłają zainfekowane komputery, bez wiedzy ich użytkowników. Według Microsoftu, rozsyłaniu coraz większej ilości spamu sprzyja szybki rozwój internetu.

Z analiz amerykańskiej firmy wynika, że na świecie zarażonych różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem jest prawie dziewięć komputerów na tysiąc, najgorsza sytuacja panuje w Serbii, Rosji, Turcji i Brazylii. W Polsce odsetek ten jest nieco niższy od globalnej średniej i wynosi osiem komputerów na tysiąc. Oznacza to, że polskie komputery są mniej zainfekowane niż maszyny znajdujące się w Hiszpanii, Korei, Chinach czy USA.

Statystyki innych ekspertów nie są aż tak alarmujące jak dane Microsoftu. Według koncernu Message Labs, spam stanowi znacznie mniej, bo 81 procent wszystkich wysyłanych e-maili. Specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem elektronicznym apelują o instalowanie przez użytkowników wiarygodnych programów antywirusowych.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.