Facebook Google+ Twitter

Microsoft szykuje rewolucję w Outlooku. Przełamie hegemonię poczty Google?

Microsoft szykuje zmiany w poczcie Outlook. Jej obsługa ma być szybsza i bardziej intuicyjna. Poczta "nauczy się", które wiadomości są dla nas najważniejsze. Pisanie maili ma być przyjemniejsze.

https://flic.kr/p/4s8vqM / Fot. Robert Scoble/CC BY 2.0Jak twierdzi Microsoft, nie należy spodziewać się rewolucji, ale ulepszenia już istniejących rozwiązań. Outlook.com póki co nie dorównuje popularnością poczcie Google ale najnowsza aktualizacja ma szansę to zmienić. Czego można się spodziewać?

Przede wszystkim korzystanie z poczty Microsoftu ma być łatwiejsze, szybsze i bardziej intuicyjne. Funkcja Clutter, pozwoli na porządkowanie otrzymanych wiadomości. Będzie też można "wyuczyć" ją jakie wiadomości są dla nas najważniejsze, a które nieistotne. Uczyć będzie się też wbudowana wyszukiwarka, która w oparciu o obserwację naszych działań ma błyskawicznie szukać tego czego akurat potrzebujemy.

Ułatwione ma być także samo pisanie maili. Poza ulepszeniem opcji dodawania obrazów, możliwy także będzie podgląd zamieszczanych linków. Ma to zapobiegać przypadkowemu wysłaniu niewłaściwego linku. Nowością będzie także, możliwość pisania kilku wiadomości jednocześnie (opcja ta już teraz obecna jest w Gmailu).

Czytaj także: Pac-Man obchodzi urodziny. Bohater kultowej gry kończy 35 lat (wideo)


Pozostałe ulepszenia mają poprawić pracę w grupie za pośrednictwem chmury OneDrive, a także odświeżyć wygląd. Czy są to zmiany, które zdetronizują pocztę Google? Niekoniecznie ale z całą pewnością Outlook będzie stanowił dobrą alternatywę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.