Facebook Google+ Twitter

Microsoft ukarany

Europejski Trybunał Sprawiedliwości podtrzymał decyzję Komisji Europejskiej z 2004 roku, która uznała iż korporacja z Redmond prowadzi praktyki monopolistyczne nakładając karę w wysokości około 500 mln euro.

Sędziowie oddalili większość apelacji, złożonych przez prawników korporacji Microsoft wobec wyroku Komisji Europejskiej, wydanego w 2004 roku. Najważniejszą kwestią procesu był problem związany z dołączaniem odtwarzacza Windows Media Player w domyślnych wersjach systemu MS Windows, co komisja uznała za zmuszanie użytkowników systemu do używania tego programu, tym samym stosując praktyki monopolistyczne oraz nieuczciwą politykę wobec alternatywnych programów do odtwarzania multimediów.

Wyrok przewiduje nowe wydanie systemu MS Windows "Vista" w krajach UE, pozbawionego w domyślnej konfiguracji WMP. Dodatkowo korporacja została została zobowiązana do dzielenia się z firmami konkurencyjnymi (głównie sprawa tyczy się korporacji Sun i Novell) informacjami, w jaki sposób system Windows, pracujący na serwerach komputerowych, komunikuje się z różnymi aplikacjami. W ten sposób tylko programy Microsoftu wykorzystywały w pełni możliwości systemu. Trzecim postanowieniem Trybunału, jest podtrzymanie kary finansowej, narzuconej na Microsoft, w wysokości 497 mln euro.

Prawnicy koncernu nie wiedzą jeszcze, czy złożą apelację od tego wyroku, czy mu się podporządkują.

Źródło: TVN24/Dobreprogramy.pl/Linuxnews.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.