Facebook Google+ Twitter

Microsoft zaostrzył kryteria instalacji Windows Phone 7

Procesorów nowszej generacji wymaga Microsoft od producentów smartfonów z Windows Phone 7 na pokładzie. Po serii porażek z aktualizacją platformy i doniesieniach o uszkodzeniach telefonów marki Samsung w jej wyniku, gigant z Redmond postanowił zaostrzyć kryteria instalacji.

 / Fot. materiały prasoweMicrosoft ogłosił na konferencji w Las Vegas, że absolutnym minimum są procesory Qualcomm MSM7x30 lub MSM8x55. Nie będzie też wspierał rozdzielczości HVGA (480x320). Powody takiej decyzji są oczywiste. Producent nie wziął pod uwagę faktu, że architektura smartfonu, jak i jego oprogramowanie różnią się od standardów, jakie występują w przypadku komputerów. Problemy zaczęły się pojawiać w momencie aktualizacji systemu. Mimo testów Windows Phone 7 zachowywał się niestandardowo. W przypadku telefonów marki Samsung, aktualizacja powodowała, że stawały się one bezużyteczne. Microsoft wstrzymał aktualizację, jednak poprawki nie wyeliminowały problemu.

Podczas konferencji w Las Vegas wiceprezes MS, Joe Belfiore zapewniał też, że "kolejna odsłona Windows Phone to efekt realizacji
naszej długofalowej strategii która ma na celu zapewnienie deweloperom dostępu do najbardziej optymalnych możliwości programowania, a w konsekwencji – stworzenie ciekawszych i bardziej atrakcyjnych aplikacji jeszcze bardziej zintegrowanych z naszym systemem." - czytamy w serwisie Bankier.pl.

Raczkujący obecnie Windows Phone 7, ma być według firmy IDC, drugim system operacyjnym na rynku już w 2015 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Damian Janicki
  • Damian Janicki
  • 17.04.2011 22:46

Nie zgodzę się z oceną Visty jako systemu. Nie ma znaczenia sprzęt na jakim działa. System jest niedopracowany i posiada szereg wad które eliminują go z poważniejszego zastosowania. System Windows 7 tak naprawdę jest jednym wielkim serwispakiem dla Visty. Ale za to całkiem udanym. Wyeliminowano z niego wszystkie niedociągnięcia poprzednika. I Vistę będzie chwalił tylko ten który nie pracował na Windows 7, albo ten, dla którego dobrym systemem byłby także i XP lub Linux.
Z drugiej strony potknięcie z systemem Vista nie jest dużym zaskoczeniem. Wprowadzenie tak wielu zmian, w szczególności w zakresie zabezpieczeń i uprawnień musiało zaowocować niedoróbkami lub błedami wynikającymi z nieprawidłowych założeń. Co by nie mówić, nowe systemu pociągają za sobą zmiany w zachowaniach typowego użytkownika, które miały miejsce tylko na platformach Microsoftu (choćby typowa praca na użytkowniku o uprawnieniach administratora).
Druga sprawa, że Vista nie jest pierwszym niewypałem Microsoftu, był jeszcze Windows Millenium :)

Co do systemów smartfonów, to fakt, Microsoft przespał start, ale stara się gonić. WM7 jest jak dla mnie lepszy i prostszy w obsłudze od Androida (a mam telefon i z tym i tym systemem), ale to kwestia gustu. Do tej pory miałem palmtopa z WM6.

Zaletą Androida do tego momentu była możliwość dostosowania systemu do telefonu (HTC, Motorola). Co dawało lepiej przystosowany produkt, ale z drugiej strony komplikowało aktualizację.
Moim zdaniem Google właśnie po raz pierwszy strzeliło sobie w stopę zapowiadając koniec takiego dostosowywania. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Nie mogę się także zgodzić z tezą, że Microsoft stał się naśladowcą. Zarówno Windows 7 nie naśladuje konkurencji, a wprowadza nowe rozwiązania tak samo jak i WM7 nie jest podobny do innych dostępnych na rynku.

Tak naprawdę o popularności jak zwykle zadecydują producenci sprzętu i użytkownicy którzy albo kupią, albo nie kupią danego produktu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kc
  • kc
  • 17.04.2011 21:45

P. Kozyra mądrze gada!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej Kozłowski
  • Maciej Kozłowski
  • 17.04.2011 19:59

@Przemysław Kozyra, nic dodać nic ująć - aż miło przeczytać normalny komentarz osoby która obeznana jest w temacie.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Microsoft przespał erę smartfonów i teraz na zabój stara się wepchnąć się na rynek. Podobnie Nokia, która nie radzi sobie na tym rynku. Alians Noki i M$ raczej nie przyniesie dużego sukcesu. Popełniono za dużo błędów, a konkurencja Androida jest zbyt mocna. Można tylko liczyć na to, że Google zrobi jakąś poważną gafę, którą szybko wykorzystają konkurenci.

W ogóle M$ to dziwna firma. Wypuszcza swoje produkty dopiero kiedy konkurencja ją przyciśnie. Tak było choćby z Internet Explorerem w wersji 6m, który chyba przez 5 lat nie był aktualizowany. Dopiero parcie na sukces Mozilli (FireFox) i Google (Chrom) o Operze nie wspominając, spowodowało przyspieszenie prac nad nowymi przeglądarkami. Ledwo ukazał się IE9, a już zaprezentowano alfę 10.

Z Vistą było podobnie - gdyby teraz weszła na rynek a nie w 2006, to pewnie odniosłaby większy sukces. Mimo ogromnej krytyki klientów, M$ nie widział problemu, do czasu kiedy zobaczył wyniki sprzedaży. Po latach Balmer przyznał, że Vista była niewypałem. Tymczasem klienci zmienili zdanie, bo na mocniejszych maszynach Vista jest całkiem przyjemnym systemem.

Obie firmy - Nokia i M$ - straciły miano innowatorów i stali się po prostu naśladowcami. I wydaje się, że dalej nie rozumieją potrzeb klientów, a to nie wróży nic dobrego - oczywiście dla tych firm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.