Facebook Google+ Twitter

Microsoft zapowie w kwietniu Windows 9? Ósemka popularyzuje się zbyt wolno

Na kwietniowej konferencji Build 2014 Microsoft może podać datę premiery Windowsa 9. Nazwa kodowa systemu to "Thereshold". Ma on trafić do sprzedaży w 2015 roku.

 / Fot. W24Informację o tym, że kolejna wersja systemu Microsoftu będzie nosić kolejny numer podał amerykański bloger Paul Thurott. Z badań wynika, że migracja ze starszych wersji okienek do "ósemki" przebiega nadal zbyt wolno, dlatego koncern musi zaproponować nowy produkt.

Sama duża aktualizacja, analogiczna do 8.1 nie wystarczy, by przekonać użytkowników do systemu. Zbyt wielu z nich miało uwierzyć, że Windows 8 nie jest sukcesem Microsoftu - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Windows 9 byłby w takim ujęciu ewolucją "ósemki", rodzaj zabiegu marketingowego. Pewną analogią jest sytuacja, gdy po słabo przyjętym Windowsie Vista światło dzienne ujrzał Windows 7. Vista traktowana była przez wielu użytkowników, jako stan przejściowy (w dodatku niezbyt udany) przed kolejną premierą. "Siódemka" szybko zdobyła popularność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Warto, to jest Windows 9 Beta pobrać póki jeszcze jest dostępny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najciekawsze że sami przyznali że nie panują nad programem. Było tyle zmian ,setek tysięcy stron kodu źródłowego że łatwiej napisać na nowo niż poprawiać. Tyle że takie posunięcie przystopuje postęp techniczny hardware.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z windowsami jest jak z epokami literackimi na sinusoidzie - górka, dołek, górka, dołek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu jest Pan nieliczny. 8 tak jak wcześniej wiśta jest kompletnym niewypałem ., do czego przylał się Microsoft wypuszczając szybko 8,1 a w przyszłości zapowiada rezygnację z kafli i wprowadzeniu na nowo start-u

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2014 13:43

Mam Ósemkę i jestem cholernie zadowolony. Trochę boję się aktualizacji do 8.1, bo czytałem różne opinie. Ktoś może poradzić, czy warto?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.