Facebook Google+ Twitter

Miechowice zapraszają na 4. Bytomski Półmaraton

Jeśli czujesz się zdrowy i jesteś pełnoletni, możesz wziąć udział w 4. Bytomskim Półmaratonie, który odbędzie się 23 września w Bytomiu-Miechowicach. A zapraszają Klub Sportowy Silesia Miechowice oraz Bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na trasie ubiegłorocznego biegu / Fot. Piotr A.JeleńA jest o co pobiec. Nagrodą główną jest samochód osobowy Skoda, ufundowany przez sponsora, salon Auto-Śliwka. Należy dodać, że samochód będzie losowany pośród wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg.

Półmaraton, konkurencja lekkoatletyczna zaliczana do biegów długich. Rozgrywany jest na dystansie 21 km i 97,5 metra po ulicach miasta. Rekord świata wśród mężczyzn należy do Zersenay Tadese z Erytrei i wynosi 58:23, natomiast w Polsce najlepszym czasem legitymuje się Piotr Gładki Szczegóły zawodów http://www.bytomskipolmaraton.pl/index2.html / Fot. Materiał reklamowy organizatorów1:01:35. Odpowiednio wśród pań najlepsza na świecie jest Kenijka, Mary Keitany 1:05:50, w kraju - Karolina Jarzyńska z czasem 1:10:36.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, tak i podczas czwartego półmaratonu wezmą udział sportowcy na wózkach.

Trasa, dwie pętle, będzie przebiegać ulicami: Dzierżonia, Frenzla, Racjonalizatorów, Francuską, Nickla, Relaksową, Felińskiego, Stolarzowicką, Nową, Gruntową, Opolską, Wolnego, Andersa i Zamkową.

W związku z tym ulice te zostaną zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach od 10.45 do 14.15. Uprasza się także o niepozostawianie pojazdów na trasie. Za niedogodności przepraszają organizatorzy zawodów.
A, tak dyrektor imprezy, Michał Napierała witał uczestników na mecie podczas ubiegłorocznego półmaratonu / Fot. Piotr A.JeleńImprezy towarzyszące biegowi

9:30 Turniej piłki nożnej chłopców rocznik 2003 - Miechowice Cup 2012 o puchar Rady Dzielnicy Miechowice
9:45 Biegi przełajowe dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat
kategorie wiekowe:3-4, 5-6, 7-9, 10-12, 13-15

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Chytry
  • Chytry
  • 27.09.2012 12:30

Organizatorem była BTTS Silesia, a nie KS Silesia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Startują zawodnicy i zawodniczki zza granicy, ale samochód w ubiegłym roku pojechał do Oświęcimia. Mamy także stałego uczestnika, ociemniałego zawodnika z Opola startującego z przewodnikiem. Pozdrawiam, a z trasy zamieszczę relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest o co walczyć ... taka nagroda. Na pewno zjadą się najlepsi biegacze, nie tylko z Polski.
U nas w pierwszym biegu startowało 18 śmiałków, dzisiaj na jubileuszowy XXV Bieg Zbąskich zapisało się już ponad 550, chociaż nie ma tak kuszącej nagrody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.