Facebook Google+ Twitter

Miechowice zapraszają na 4. Bytomski Półmaraton

Jeśli czujesz się zdrowy i jesteś pełnoletni, możesz wziąć udział w 4. Bytomskim Półmaratonie, który odbędzie się 23 września w Bytomiu-Miechowicach. A zapraszają Klub Sportowy Silesia Miechowice oraz Bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na trasie ubiegłorocznego biegu / Fot. Piotr A.JeleńA jest o co pobiec. Nagrodą główną jest samochód osobowy Skoda, ufundowany przez sponsora, salon Auto-Śliwka. Należy dodać, że samochód będzie losowany pośród wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg.

Półmaraton, konkurencja lekkoatletyczna zaliczana do biegów długich. Rozgrywany jest na dystansie 21 km i 97,5 metra po ulicach miasta. Rekord świata wśród mężczyzn należy do Zersenay Tadese z Erytrei i wynosi 58:23, natomiast w Polsce najlepszym czasem legitymuje się Piotr Gładki Szczegóły zawodów http://www.bytomskipolmaraton.pl/index2.html / Fot. Materiał reklamowy organizatorów1:01:35. Odpowiednio wśród pań najlepsza na świecie jest Kenijka, Mary Keitany 1:05:50, w kraju - Karolina Jarzyńska z czasem 1:10:36.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, tak i podczas czwartego półmaratonu wezmą udział sportowcy na wózkach.

Trasa, dwie pętle, będzie przebiegać ulicami: Dzierżonia, Frenzla, Racjonalizatorów, Francuską, Nickla, Relaksową, Felińskiego, Stolarzowicką, Nową, Gruntową, Opolską, Wolnego, Andersa i Zamkową.

W związku z tym ulice te zostaną zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach od 10.45 do 14.15. Uprasza się także o niepozostawianie pojazdów na trasie. Za niedogodności przepraszają organizatorzy zawodów.
A, tak dyrektor imprezy, Michał Napierała witał uczestników na mecie podczas ubiegłorocznego półmaratonu / Fot. Piotr A.JeleńImprezy towarzyszące biegowi

9:30 Turniej piłki nożnej chłopców rocznik 2003 - Miechowice Cup 2012 o puchar Rady Dzielnicy Miechowice
9:45 Biegi przełajowe dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat
kategorie wiekowe:3-4, 5-6, 7-9, 10-12, 13-15

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Chytry
  • Chytry
  • 27.09.2012 12:30

Organizatorem była BTTS Silesia, a nie KS Silesia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Startują zawodnicy i zawodniczki zza granicy, ale samochód w ubiegłym roku pojechał do Oświęcimia. Mamy także stałego uczestnika, ociemniałego zawodnika z Opola startującego z przewodnikiem. Pozdrawiam, a z trasy zamieszczę relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest o co walczyć ... taka nagroda. Na pewno zjadą się najlepsi biegacze, nie tylko z Polski.
U nas w pierwszym biegu startowało 18 śmiałków, dzisiaj na jubileuszowy XXV Bieg Zbąskich zapisało się już ponad 550, chociaż nie ma tak kuszącej nagrody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.