Facebook Google+ Twitter

Miechowice zapraszają na 6. Bytomski półmaraton

21. września o godzinie 11-tej w bytomskiej dzielnicy Miechowice wystartuje po raz szósty "Bytomski półmaraton". Największa lekkoatletyczna impreza w Bytomiu, gromadząca na starcie ponad tysiąc biegaczy z kraju i zagranicy.

Tak było na trasie ubiegłorocznego 5. Bytomskiego półmaratonu / Fot. Piotr A.JeleńJeśli nie zarezerwowałeś sobie tego niedzielnego południa, a czujesz się na siłach by przebiec minimum 10548 metrów, to zajrzyj do Miechowic i weź udział w 6. Bytomskim półmaratonie.
Do chwili obecnej zgłosiło się ponad 1200 biegaczy startujących w różnych grupach wiekowych, a także miłośników chodzenia z kijkami. Na starcie nie zabraknie również wózkarzy, jak i osób dorosłych ze swymi pociechami w wózkach. Na liście startowej widnieją nazwiska biegaczy krajowych oraz z zagranicy.
W ramach 6. Bytomskiego półmaratonu po raz pierwszy w tym roku wystartuje także I. Półmaraton Bytomskich Służb Mundurowych. Tak liczna rzesza biegaczy sprawiła, że wzorem lat poprzednich nagrodą główną jest samochód osobowy.

Oprócz nagrody głównej w każdej kategorii wiekowej, zarówno wśród kobiet i mężczyzn, przewidziano nagrody finansowe.Dacia Sandero, ten samochód zostanie rozlosowany wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą 6. Bytomski półmaraton / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c9/Dacia_Sandero_%E2%80%93_Frontansicht%2C_10._April_2011%2C_Ratingen.jpg/240px-Dacia_Sandero_%E Przewidziano także nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników pamiątkowy medal. W półmaratonie poza osobami pełnoletnimi mogą wystartować już biegacze szesnastoletni po przedstawieniu pisemnej zgody rodziców lub opiekunów. Z wszelkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi półmaratonu można się zapoznać w regulaminie tegorocznych zawodów

Zaproszenie do uczestnictwa w lekkoatletycznych zmaganiach / Fot. Piotr JeleńSponsorem strategicznym tegorocznego biegu jest Centrum Sprzedaży Samochodów Dąbrowscy Sp. z o.o. z nagrodą główną, samochodem osobowym Dacia Sandereo, rozlosowanym wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą cały półmaraton, bądź tylko jedną pętlę - 10548 m.

Wizualizacja trasy 6. Bytomskiego półmaratonu


Półmaraton jest biegiem ulicznym rozgrywanym na dystansie 21097,5 m, czyli połowie długości biegu maratońskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.