Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7628 miejsce

"Miecz Kotana" dla Adama Antosiewicza

Podczas XV Festiwalu Muzycznego im. Ryska Riedla „Ku Przestrodze” Adamowi Antosiewiczowi -dyrektorowi tego festiwalu - zostanie przyznany „Miecz Kotana”.

Wyróżnienie to wręczane jest przez stowarzyszenie „Monar” od 5 lat.
„Miecz Kotana” przyznawany jest za wrażliwość na sprawy ludzkie, szczególne osiągnięcia w przeciwdziałaniu zagrożeniom społecznym oraz zaangażowanie i twórczy wkład w kształtowanie opinii społecznej na temat osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Nagrodę te przyznaje Kapituła Nagrody Miecza Kotana, która składa się z osób zaangażowanych w działalność Monaru. Większość członków kapituły to ludzie którzy za życia znali i przyjaźnili się z Markiem Kotańskim. W skład kapituły wchodzą: Adam Bączkowski, Jolanta Łazuga-Koczurowska, Mariusz Kajda, Tomasz Kosielski, Roman Kulej, Piotr Radziwon, Małgorzata Sioma, Marek Stefaniak, Elżbieta Zielińska. Miecz Kotana wraz z certyfikatem / Fot. MONAR

W latach ubiegłych wyróżnienie to otrzymali między innymi Jerzy Owsiak, Marek Liciński czy prof. dr hab. Czesław Czabała. Ale też Alfred Legarweij i Georges van Den Straten zasłużeni dla ruchu antynarkotykowego w Holandii. Tegorocznym "Mieczem Kotana" - który jest wykuty ze stali przez Adama Baczkowskiego w pracowni Monaru w Nowolipsku - oprócz Adama Antosiewicza, prawdopodobnie zostanie uhonorowany Grzegorz Markowski wraz z zespołem "Perfekt".
Tak więc zapowiada się kolejny miły akcent tegorocznego Festiwalu im. Ryska Riedla "Ku Przestrodze" Który odbędzie się w ostatni weekend lipca tj. 27 i 28 na „Polach Marsowych” Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Festiwal Ryska Riedla

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

POZDRÓFFKO, DAMIANE.. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja panie Arturze... Pozdrawiam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne wyróżnienie. Wyjątkowe. Jak zwykło się mówić - zacna klinga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.