Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7360 miejsce

Mieczysław Święcicki świętuje w Krakowie jubileusz 80 lecia ...

Ostatni wielki bard - śpiewak krakowski w starym dobrym stylu obchodzi jutro w Hotelu Europejskim w Krakowie dwa jubileusze 80 lecie urodzin i 60 lecie pracy artystycznej. Spotkanie zorganizował Jacek Czepczyk ( foto Jan Szczepański)

Mieczysław Święcicki świętuje w Krakowie 11 maja 2016 r, jubileusz 80 lecia urodzin.  / Fot. Jan Szczepański

W środku Jacek Czepczyk współwlaściciel Hotelu Europejskiego w Krakowie / Fot. Jan SzczepańskiBędzie to spotkanie w Hotelu Europejskim zorganizowane przez rodzinę właścicieli (z Jackiem Czepczykiem na czele) tego wspaniałego krakowskiego hotelu z wystrojem w stylu la belle epoque . Podkreśla w rozmowie telefonicznej ze mną Maestro Święcicki wielkie zasługi rodu Czepczyków dla krakowskiej kultury i zachowanie tego wspaniałego zabytkowego hotelu secesyjnego dla przyszłych pokoleń. Jubileusz twórczy Mieczysława Święcickiego odbędzie się wieczorem 11 maja o godz. 19.00 w przepięknej. wielkiej Sali Balowej Hotelu przy ul. Lubicz 5 ( vis a vis dworca głównego PKP). Spotkanie potrwa ok. 3 godzin.
 / Fot. Jan Szczepański


100 lat dla Maestro Święcickiego!

Przypominam reżyserowany przeze mnie w Jamie Michalika program kabaretowy z udziałem Maestro - oto fragment wspaniałej próby w 2010 roku w Jamie Michalika z Maestro do akompaniamentu wielkiej pianistki Man Li Szczepańskiej. która nawet zanuciła, a zwykle skupiona na graniu, tego nie robi. 100 lat Mistrzu!:

https://www.youtube.com/watch?v=f6TpYueWR4Q


A tak tę samą piosenkę "Nasza jest noc" wykonywał inny wielki Mieczysław - Mieczysław Fogg:


https://www.youtube.com/watch?v=U1tmP4OKto0Przy tej zapowiedzi wykorzystałem zdjęcia autorstwa Jana Szczepańskiego z dzisiejszej próby Mistrza Święcickiego, którego wielu na pewno kojarzy przede wszystkim z występów na scenie krakowskiego Kabaretu Piwnica Pod Baranami czy pod patronatem założonej przez niego w 1989 roku Europejskiej Fundacji Promocji Kultury i Sztuki "Ars Longa".

Młodsze pokolenie melomanów znających już serial "Bodo" o śpiewaku Eugeniuszu Bodo zapewniam że życiorys barda Mieczysława Święcickiego sam w sobie też może być tematem scenariusza takiego serialu, warto więc Mistrza poznać na tym krakowskim spotkaniu i minirecitalu!


 / Fot. Jan Szczepański / Fot. Jan SzczepańskiMieczyslaw Święcicki / Fot. Jan Szczepański

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zapraszamy na film z uroczystości https://www.youtube.com/watch?v=zuF3AkqZpF8

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inni artyści występujący na cześć dostojnego jubilata Mieczysława Święcickiego to: 15 letnia Klaudia Ogonowska, która dała popis tańca baletowego ( Klaudia ćwiczyła intensywnie balet od 4-go roku życia ) oraz zaśpiewała wspaniale w języku francuskim kultowy utwór La Petite Mort ( Mała Śmierć ).
Krakowska poetka Iwona Czarnecka Budziszewska odczytała swój okolicznościowy duchowo uniwersalny wiersz „Wielka prośba” przygotowany specjalnie na tę uroczystość.
Świetna ukraińska skrzypaczka Darya Butskaya doczekała się wielu braw i podziękowań ze strony publiczności za wykonany przez nią utwór skrzypcowy.
Niezrównany artysta poeta Franciszek Klimek z Fundacji Kultury i Sztuki Europejskiej ARS LONGA zaprezentował swoje atrakcyjne stare i najnowsze limeryki. Franciszka Klimka pamiętamy z wielu wierszy poświęconych kotom. Napiszę o nim osobno.
Na zakończenie śpiewała Mistrzowi Zofia Dubiel z Piwnicy pod Baranami m.in.znaną piosenkę „ Wódeczka”.
Powoli pokazują się wpisy i zdjęcia z uroczystości na FB, filmiki na YouTube oraz innych portalach społecznościowych. Zrobione przeze mnie zdjęcia przekazałem do opracowania i czekam na program z tytułami utworów wykonanych przez Zespół Klezz Jezz oraz z towarzyszeniem samego Mistrza. Zapraszam wszystkich do wpisywania swoich komentarzy oraz zapraszania znajomych poprzez funkcję zapraszania na portalu W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niebawem fotogalerie i wideoreportaż z wielkiej gali 80 lecia Mieczysława Święcickiego w Krakowie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielką niespodziankę uczestnikom uroczystości i samemu Mistrzowi w Hotelu Europejskim przygotował zespół młodych muzyków, który obiecał wspólne występy z Mieczysławem Święcickim w najbliższych miesiącach.
Zespół Klezz Jezz w składzie:
Iwona Karcz – vocal
Marta Rubik -violin/vocal
Julia Amirova – piano
Denis Amirov – percussions
David Zouker – clairnet
Piotrek Wojnarowski – upright bass

Komentarz został ukrytyrozwiń

W uroczystości dla Księcia Nastroju Mieczysława Święcickiego akompaniował będzie na pianinie jego wieloletni przyjaciel prof. Paweł Bieńkowski. Mistrzem Ceremonii jest Wiesław Wójcik. Mieczysławowi Święcickiemu towarzyszyć będzie zespół młodych muzyków. Ale to jest niespodzianka i dowiemy się wszystkiego już dzisiaj wieczorem. Maestro Święcicki na pewno zaśpiewa m. in. takie utwory : „Nasza jest noc” tekst Juliana Tuwima z muzyką St. Górskiej, Anastazja Pietrowna ulubiony jego romans oraz po rosyjsku „Pani Irena” A. Wertyńskiego. Na motywach muzyki rosyjskiej do słów Jonasza Kofty usłyszymy utwór „Gdzie są te dni” Zespół młodych muzyków wykona wspólnie z solenizantem niektóre jego przeboje. Do zobaczenia na uroczystości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młodsze pokolenie melomanów znających już serial "Bodo" o śpiewaku Eugeniuszu Bodo zapewniam że życiorys barda Maestro Mieczysława Święcickiego sam w sobie też może być tematem scenariusza takiego serialu warto więc Mistrza poznać na tym jutrzejszym jubileuszowym krakowskim spotkaniu!

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.