Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew apeluje do Zachodu: Traktujcie Rosję jak partnera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-08 11:46

Prezydent Dmitrij Miedwiediew wezwał kraje zachodnie, aby traktowały Rosję jak równorzędnego partnera. Jego zdaniem, Rosja opiera się na takich samych wartościach jak Zachód.

Taką opinię Miedwiediew wyraził w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel". Oświadczył, że nie widzi większych różnic w kwestii traktowania wolności i praw obywatelskich w Rosji i na Zachodzie. "Zwłaszcza nowi członkowie Unii Europejskiej pod względem kultury politycznej i rozwoju gospodarczego wcale nie są od nas lepsi" - ocenił rosyjski prezydent.

Miedwiediew obarczył ukraińskich polityków, a zwłaszcza prezydenta Wiktora Juszczenkę, odpowiedzialnością za opóźnienie płatności za rosyjski gaz. Jego zdaniem, jest to skutek walki politycznej na Ukrainie przed zapowiedzianymi na 17 stycznia wyborami prezydenckimi.

Gospodarz Kremla odniósł się też do sytuacji w Afganistanie. Przestrzegł, że jeśli zachodniej misji nie uda się tam zbudować sprawnie funkcjonującego państwa, poniesie ona klęskę tak, jak kiedyś ZSRR.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.