Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew: Gubernatorzy będą tracić urzędy "bez względu na zasługi"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 18:27

Prezydent Rosji zagroził zwalnianiem gubernatorów, jeśli nie będą sobie radzić na swoim terenie ze wzrostem bezrobocia i niewypłacaniem pensji. Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że gubernatorzy będą tracić urzędy "bez względu na ich zasługi".

Prezydent podczas wideokonferencji ze swoimi przedstawicielami w okregach federalnych przypomniał, że to oni są odpowiedzialni za to, co dzieje się na ich terenie. Polecił im, by zwołali narady gubernatorów i uświadomili im, że mogą być uznani za "nieprzydatnych zawodowo", jeśli sytuacja w kwestii zatrudnienia i wypłat wymknie się im spod kontroli.

Komentatorzy zwracają uwagę, że prezydent Dmitrij Miedwiediew po raz pierwszy używa tak mocnych słów grożąc guberbnatorom. Z jednej strony może to być związane z kryzysem w rosyjskiej gospodarce. Z drugiej - być może prezydent chce zapobiec w przyszłości takim sytuacjom jak ta w miasteczku Pikalowo w Obwodzie Leningradzkim, gdzie ludzie pozbawieni pracy i pensji zablokowali drogę krajową. W rozwiązanie problemu musiał zaanagażować się osobiście premier Władimir Putin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.