Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew nad Sekwaną: Jest porozumienie ws. Gazociągu Północnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-02 07:55

Francja włączy się w budowę Gazociągu Północnego - taką deklarację złożono na początku oficjalnej wizyty prezydenta Rosji nad Sekwaną. Podczas trzydniowego pobytu Dimitrija Miedwiediewa w Paryżu mowa będzie również o francusko-rosyjskiej wymianie kulturalnej.

Porozumienie Paryża i Moskwy przewiduje, że francuski koncern GDF Suez stanie się jednym z akcjonariuszy Gazociągu Północnego. Udział francuskiego producenta i dystrybutora gazu w kapitale North Stream wyniesie 9 procent.

Projekt budowy Gazociągu Północnego, przebiegającego po dnie Bałtyku i omijającego Polskę, jest żywo krytykowany w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.03.2010 11:46

Tadeuszu, pisząc " pozwolą Polsce korzystać z rurociągu," myślałam o tym ,że skoro podpisaliśmy 27 letnią umowę z Rosją na dostawę gazu, całkiem realne staje się to , ze w chwili jakichkolwiek kłopotów z Gazpromem , możemy otrzymać zakontraktowany gaz z rury Nord Stream , tym razem z zachodu a nie wschodu Co wcale nie zmienia faktu ze gaz nadal będzie rosyjski .Martwi mnie to ,że parlamentarzyści zamiast kategorycznie bronić polskich spraw i żądać jasnych odpowiedzi , ślą noty w których cichutko protestują .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ineczko! Co ma znaczyć "Pozwolą skorzystać z rurociągu Nord Stream"? Czy to znaczy, że pozwolą go oglądać naszym płetwonurkom? Nie wiem - doprawdy. Odnośnie kolan - się nie zgodzę. Czyżbyś nie zauważyła, jak tęgo się stawia Białorusi w "obronie" naszych rodaków?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.03.2010 10:46

Pisałam o tym w art. link , pisał o ty pan Tadeusz Śledziewski link


Nasi europosłowie z różnych partii skrobneli pisemko do Jerzego Buźka,przewodniczącego P. E, aby podniósł larum na forum w temacie rury. Urząd Morski w Szczecinie skrobnął zaś pisemko do Federalnego Urzędu Żeglugi i Hydrografii w Hamburgu, że rura zagraża żegludze i w przyszłosci ograniczy rozwój portów . Za miesiąc rusza budowa rury i jedyna odpowiedzią na te proszące liściki jest to ze Angela Merkel i Władimir Putin POZWOLĄ Polsce skorzystać z rurociągu Nord Stream. Polska jak zawsze na kolanach w pozycji proszącego petenta

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.03.2010 10:31

Projekt jest żywo krytykowany czyli nasi siedzą w parlamencie , postękując tam zawzięcie i co wynika z tego ich stękania ? NIC

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.