Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew nowym premierem Rosji. Tak chciał "car" Putin

Władimir Putin, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, przeforsował kandydaturę byłego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa na stanowisko premiera Federacji Rosyjskiej.

Jak podaje PAP, 8 maja rosyjska Duma (odpowiednik polskiego Senatu) zaaprobowała kandydaturę Dmitrija Miedwiediewa na stanowisko premiera Rosji. Miedwiediew zastąpi na nim nowo zaprzysiężonego prezydenta Władimira Putina.

Za kandydaturą Miedwiediewa opowiedziała się proputinowska partia "Jedna Rosja" i "Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji" kierowana przez kontrowersyjnego Władimira Żyrinowskiego. Miedwiediew uzyskał od deputowanych z tych partii 299 głosów.

Przeciwko wnioskowi zagłosowało 144 przedstawicieli "Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej" Gienadija Ziuganowa i "Sprawiedliwej Rosji" Siergieja Mironowa.

W poniedziałek Władimir Putin został oficjalnie zaprzysiężony na prezydenta Federacji Rosyjskiej. To powrót charyzmatycznego polityka na to stanowisko. Wcześniej Putin zasiadał na Kremlu w latach 2000-2008.

Dzięki zmianom w rosyjskiej konstytucji, przeforsowanych przez Putina w roku 2008, wydłużono czas trwania jednej kadencji prezydenta Federacji Rosyjskiej z 4 do 6 lat.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

roob
  • roob
  • 09.05.2012 00:27

Zycze Panu Putinowi sukcesow napewno podjal sie ciezkiej pracy bo rzadzic 350mil.panstwem nie jest latwo
a wy polscy politycy i media odnoscie sie z szacunkiem do Pana Putina bo kto zna prawdziwa chistorie Polski to wie ze Polska po IIwojnie wrucila na mapy Europy dzieki Rosji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.